سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

کمک ۲ میلیارد ریالی حامیان مقیم خارج از کشور به ایتام استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک ۲ میلیارد ریالی حامیان مقیم خارج از کشور به ایتام استان بوشهر

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از کمک بیش از دو میلیارد ریالی موسسات حامی مقیم خارج از کشور به فرزندان ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر خبر داد.

کمک ۲ میلیارد ریالی حامیان مقیم خارج از کشور به ایتام استان بوشهر

 

 احمد لطفی در نشست بررسی وضعیت ایتام نیازمند استان بوشهر با بیان اینکه مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر در رسیدگی به نیازمندان در همه عرصه‌ها خوش درخشیده‌اند اظهار داشت: مردم استان بوشهر برای حل مشکلات نیازمندان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند بگونه‌ای که در همه عرصه‌ها این مهم به منصه ظهور رسانده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر بیش از 10 هزار ایتام نیازمند از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند تصریح کرد: در استان بوشهر حدود 10 هزار فرزند یتیم و غیریتیم در طرح محسنین مشمول طرح اکرام ایتام هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به نقش حامیان در رسبدگی به ایتام گفت: از ایتام یاد شده  2 هزار 688 نفرشان دارای حامی و 2 هزار 10 نفر غیره یتیم  دارای حامی هستند و بقیه در صف انتظار حامی قرار دارند.
لطفی با بیان اینکه طرح اکرام ایتام از طرح‌های موفق این نهاد است خاطر نشان کرد:  این طرح با تاْسی از سیره ائمه معصومین (ع)درخصوص یتیم نوازی بارویکرد ترویج فرهنگ نوع دوستی و حفظ عزت نفس و رشد و تعالی فرزندانی که از نعمت پدر محروم مانده، یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد است.
وی با اشاره به همکاری موسسات حامی مقیم خارج از کشور با طرح اکرام ایتام کمیته امداد استان، گفت:حامیان مقیم خارج از کشور در قالب موسسات حقوقی با اکرام ایتام استان همکاری دارند و هم اکنون کفالت 258 نفر از فرزندان ایتام تحت حمایت استان را برعهده دارند. 
لطفی با بیان اینکه حوزه اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان با همکاری و همیاری خوب حامیان داخل و نیز ایرانیان مقیم خارج از کشور، در  تلاش برای رفع نیازهای فرزندان ایتام است، افزود: در 7 ماه امسال افزون بر 2 میلیارد و 62 میلیون ریال از سوی دو موسسه خیریه خارج از کشور به حساب فرزندان تحت تکفل واریز شده است.