سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر برای تابستان آینده جبران شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر برای تابستان آینده جبران شود

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر برای تابستان آینده جبران شود ، گفت: با توجه به بحران کم‌آبی و فرسودگی شبکه‌‌های آبرسانی استان بوشهر که سبب هدر رفت ۳۰ درصد آب می‌شود، لازم است بازسازی شبکه‌های آبرسانی در اولویت باشد.

کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر برای تابستان آینده جبران شود

 

 آیت‌الله صفایی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر، یکی از ویژگی‌های مومنان را رعایت ادب در همه عرصه‌های جامعه دانست و اظهار داشت: مومن باید با رعایت ادب در همه عرصه‌ها مورد تمجید و تکریم قرار بگیرد و به عنوان فردی مودب شناخته شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه همه چیز نیاز به عقل و تفکر دارد، تصریح کرد: عقل نیاز به ادب دارد چراکه اگر عقل در چارچوب ادب قرار نگیرد، انسان به بیراهه کشانده می‌شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بصیرت نقش مهمی در هدایت انسان و جلوگیری از انحراف دارد، افزود: بصیرت یعنی فهم عمیق، روشن ضمیری و متعهد بودن انسان در تمام احوال است.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه افراد با بصیر جایگاه خودشان را در انقلاب اسلامی و جامعه می‌دانند، افزود: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی یک تحول مهمی در جامعه جهانی ایجاد کرد باید همه افراد جایگاه خودشان نسبت به تحولات جهانی را ترسیم و برای مقابله با تهاجمات برنامه‌ریزی کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر شناخت منطق انقلاب اسلامی و راه و مسیر امام راحل بیان کرد: شناخت منطق انقلاب اسلامی و راه امام راحل نیاز به بصیرت و آگاهی دارد که این مسئولیت مهمی برای ملت و امت اسلامی ایران است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سیاهی و تاریکی فکری، اندیشی و اعتقادی تمام جهان را فرا گرفته است گفت: انقلاب اسلامی تحول عظیمی براساس مکتب اسلام ناب محمدی(ص) ایجاد کرده که درصدر این انقلاب رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی قرار دارد تا روشنایی در جهان در مقابله با ظلم و ستم در جهان حاکم کند.
صفایی بوشهری با بیان اینکه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، تصریح کرد: فتنه 88 پروژه جنگ نرمی بود که دشمنان و فریب خورده‌گان طراحی کرده بودند که با بصیرت ملت ولایت‌مدار شکست خورد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از حضور ملت ایران در مراسم 9 دی افزود: مردم بوشهر با حضور حماسی در مراسم 9دی با دیگر اعلام کردند که امام خود را تنها نمی‌گذارند و در تمامی عرصه‌ها در صحنه هستند.
امام جمعه بوشهر با قدردانی از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران، بسیج، صدا و سیما و ستاد نماز جمعه در برگزاری مراسم 9دی در استان بوشهر افزود: حضور حماسی مردم استان بوشهر در مراسم 9دی نشان از بیداری و ولایت‌مداری مردم است.
صفایی بوشهری با قدردانی از راه‌اندازی تاسیسات آب شیرین‌کن بوشهر و آغاز ساخت آب شیرین‌کن سیراف خاطر نشان کرد: امید است کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر از هم اکنون برای تابستان آینده جبران شود چراکه این استان از مناطقی است که به عنوان دومین استان کم‌بارش‌ معرفی شده و مخازن ذخیره آب آن دچار مشکلات عدیده‌ای شده است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های تامین آب و ایجاد سخت‌افزارهای لازم تصریح کرد: امید می‌رود مسئولان وزارت نیرو و مسئولان محلی استان بوشهر با یک مدیریت صحیح با ایجاد سدهای کوچک و بزرگ، توسعه طرح‌های آب‌خیزداری و آبخوان‌داری زمینه حل مشکلات کمبود آب استان بوشهر را فراهم کنند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه میزان هدر رفت آب از شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر بالای 30 درصد است، خاطرنشان کرد: با توجه به بحران کم‌آبی و فرسودگی شبکه‌‌های آبرسانی استان بوشهر که سبب هدر رفت 30 درصد آب می‌شود لازم است بازسازی شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر در اولویت قرار بگیرد.
صفایی‌بوشهری با اشاره به اینکه استان بوشهر روزانه بین 370 هزار مترمکعب تا 400 هزار متر مکعب آب آشامیدنی نیاز دارد گفت: شرایط حاکم در استان بوشهر  بگونه‌ای است که نصف آب مورد نیاز آن  تامین می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مردم این استان تابستان گذشته با سختی پشت سرگذاشتند تاکید کرد: مسئولان باید با تلاش جهادی از هم اینک زمینه تامین کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر فراهم کنند تا تابستان آینده مردم با مشکل مواجه نباشند.