جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

کشف کالای قاچاق در استان بوشهر ۱.۴ برابر افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف کالای قاچاق در استان بوشهر ۱.۴ برابر افزایش یافت

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با متلاشی‌شدن ۲۸ باند قاچاق در استان بوشهر ۱۹۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد که نسبت به ۹ ماهه سال قبل ۱.۴ برابر افزایش دارد.

کشف کالای قاچاق در استان بوشهر ۱.۴ برابر افزایش یافت

 

سردار حیدر عباس‌زاده در جمع خبرنگاران‌، با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا در اولویت برنامه‌های پلیس استان بوشهر قرار دارد، اظهار داشت: در راستای اجرایی‌شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از ورود کالای قاچاق در دستور کار پلیس استان بوشهر قرار دارد که در این زمینه تیم‌های تخصصی تشکیل شده است.
وی با اشاره به اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس استان بوشهر در حوزه جابجایی کالا از طریق دریا و خشکی تاکید کرد: کالاهایی که پروانه ترخیص گمرکی نداشته باشند قاچاق محسوب می‌شود و بدون هیچ اغماضی با قاچاقچیان برخورد قاطع ‌می‌شود.
رئیس پلیس استان بوشهر از افزایش 1.4 برابری کشف کالای قاچاق در 9 ماه امسال خبرداد و خاطرنشان کرد: با متلاشی‌شدن 28 باند قاچاق در استان بوشهر 190 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد که نسبت به 9 ماهه سال گذشته 1.4 برابر افزایش دارد.
عباس‌زاده با بیان اینکه 29 درصد کالاهای قاچاق کشف شده مواد خوراکی و تجهیزات خودرویی بوده است افزود: از 190 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده در 9 ماه امسال در استان بوشهر 29 درصد آن به میزان 55 میلیارد تومان مواد خوراکی و تجهیزات وسایل نقلیه بود.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه 71 درصد کالاهای قاچاق کشف شده در بخش‌های مختلف است تصریح کرد: 71 درصد کالاهای قاچاق به ارزش 135 میلیارد تومان شامل لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی و صنعتی، لوازم خانگی، تجهیزات الکترونیکی، منسوجات، دستگاه‌های پزشکی، سیگار و فرآورده‌های نفتی است.
وی با اشاره به اینکه در 9 ماه امسال یک‌هزار و 321 دستگاه خودرو کشنده، تریلر و سواری حامل کالای قاچاق در استان بوشهر توقیف شده گفت: در این مدت 184 قاچاقچی در استان بوشهر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده است.