سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

کشف مواد مخدر در استان بوشهر ۱۸۰ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف مواد مخدر در استان بوشهر ۱۸۰ درصد افزایش یافت

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر در ۱۰ ماه امسال کشف شد که ۱۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

کشف مواد مخدر در استان بوشهر ۱۸۰ درصد افزایش یافت

 

 ارسطو ترکمان‌منش در آیین  آغاز اجرای طرح ملی پیمان در بوشهر با تاکید بر توسعه آموزش پیشگیری از مواد مخدر اظهار داشت: اگر در گذشته در مهدهای‌ کودک‌‌ و مدارس اقدامات مناسبی در زمینه پیشگیری انجام می‌شد، امروز وضعیت آسیب‌های اجتماعی در حوزه مواد مخدر کاهش چشمگیری داشت.
وی با تاکید بر اجرای طرح آموزشی همتایان دانش‌آموزی در استان بوشهر  تصریح کرد: این طرح روشی برای انتقال دانش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد و آثار تخریب موادمخدر برای جوانان و نوجوانان است که از طریق افکارها و باورها منتقل می‌شود.
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر خواستار انجام راهکارهایی برای جبران آسیب‌های گذشته شد و گفت: طرح غربال‌گری محیط کاری نیز باید انجام شود و آمار و ارقام دقیقی از وضعیت اعتیاد ارائه شود که بتوان راهکارهای درمانی را اجرا کرد.
ترکمان‌منش با بیان اینکه این استان بارانداز مواد مخدر نیست افزود: استان بوشهر در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه کشف مواد مخدر و مبارزه با سوداگران مرگ در اولویت برنامه‌ها قرار دارد افزود: با تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی سالانه 600 تن مواد مخدر در کشور کشف می‌شود.
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از افزایش کشف 180 درصدی مواد مخدر در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:در 10 ماهه امسال  6 هزار و 500 کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده که 180 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.