جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

کشت گندم در استان بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت گندم در استان بوشهر آغاز شد

کشت گندم در استان بوشهر آغاز شد

کشت گندم در استان بوشهر آغاز شد

خسروعمرانی روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: از این میزان 16هزار و 500 هکتار گندم آبی و 78هزار و 500 هکتار دیم است.
وی اضافه کرد: همچنین در سال زراعی جاری 10 هزار تن بذر گندم از ارقام چمران، کوهدشت، دهدشت، وریناک و کریم در استان بوشهر تامین و توزیع آن از شهریورماه میان کشاورزان آغاز شده است.
عمرانی اظهار کرد: در صورت بارش های مناسب و بموقع پیش بینی می شود 100 هزار تن گندم امسال از زمینهای زیرکشت برداشت شود.
وی بیان کرد: انتظار داریم در سال جاری 50 درصد گندم آبی معادل هشت هزار هکتار و 14 هزار هکتار از مزارع دیم استان به صورت مکانیزه کشت شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال 6 هزار و 500 هکتار از گندمزارهای استان با سیستم آبیاری نوارتیپ (تحت فشار) آبیاری می شوند.
وی یادآور شد: پارسال پنج هزار و 200 هکتار از گندمزارهای استان با سیستم آبیاری نوار تیپ (تحت فشار) کشت شد و مقام دوم کشور را کسب کرد.
عمرانی افزود: همچنین در سال جاری چهار هزار و 500 هکتار خاک ورزی حفاظتی انجام و مبارزه با علف های هرز نیز در تهمه مزرعه های استان بوشهر اجرا می شود.
عمرانی با بیان اینکه در زمینه تامین کود مشکلی در استان بوشهر نداریم گفت: برداشت گندم در این استان اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه سال بعد آغاز می شود.
وی افزود: در سال زراعی گذشته به علت خشکسالی و بارش نامناسب گندمزارهای دیم استان بوشهر تولیدی نداشت و کشاورزان فقط 40 هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل دادند.