سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

کشاورزان استان بوشهر ۲ میلیارد ریال زکات گندم پرداخت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

کشاورزان استان بوشهر ۲ میلیارد ریال زکات گندم پرداخت کردند

کشاورزان استان بوشهر ۲ میلیارد ریال زکات گندم پرداخت کردند

کشاورزان استان بوشهر ۲ میلیارد ریال زکات گندم پرداخت کردند

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: همزمان با برداشت گندم کشاورزان استان بوشهر تاکنون ۲ میلیارد ریال زکات زکات گندم پرداخت کرده‌اند که تا پایان فصل برداشت این محصول میزان زکات آن افزایش می‌یابد.
 احمد لطفی  در همایش طلایه‌داران تبلیغ در بوشهر با بیان اینکه رسالت اصلی کمیته امداد رسیدگی به خانواده‌های نیازمند است اظهار داشت: در حال حاضر 32 هزار نفر در استان بوشهر از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.
وی با بیان اینکه تمام اعتبارات این نهاد سال گذشته پرداخت شد افزود: ریشه کن کردن فقر در جامعه از طریق کمک‌های دولتی به تنهایی امکان پذیر نیست و مستلزم استفاده از ظرفیت‌های مردمی است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه سال گذشته یک‌هزار و500 نفر خودکفا و از  مددجویی خارج شدند گفت: سال گذشته یک‌هزار و 500 خانواده مستمند با رسیدن به خودکفایی معیشتی از مددجویی خارج شدند و 4 برابر آن خانواده نیازمند  تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند که این وضعیت مناسب نیست.
لطفی با اشاره به برنامه‌های ماه مبارک رمضان بیان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین از طرح‌های مهم کمیته امداد در ماه مبارک رمضان است.
وی با بیان اینکه 5 هزار و 500 خیر در رسیدگی به نیازمندان با کمیته امداد استان بوشهر همکاری می‌کند گفت: علاوه بر این بیش از 12 هزار یتیم از خدمات حامیان بهره‌مند هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح اطعام نیازمندان در منازل و مساجد گفت: در ایام ماه مبارک طرح فلاح، تامین سبد کالای برای نیازمندان، همیان‌مولا، مفتاح‌الجنه اجرا می‌شود.
لطفی با اشاره به نقش مهم مبلغان دینی در ترویج آموزه‌های دینی تصریح کرد: مبلغان از طریق ترویج فرهنگ انفاق، یکدلی، نوعدوستی، ترویج سنت‌های حسنه الهی، وحدت در جامعه و همچنین افزایش مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی در آموزه‌های اسلامی دارند.
وی با اشاره به پرداخت زکات در استان بوشهر افزود: سال گذشته 21 میلیارد ریال زکات واجب و 4 میلیارد ریال زکات فطره در استان بوشهر دریافت شد که در 2 ماه نخست امسال گندم‌کاران این استان 2 میلیارد ریال زکات محصول گندم خود پرداخت کرده‌اند.