جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

کشاورزان استان با بحران فروش محصولات مواجه شده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

کشاورزان استان با بحران فروش محصولات مواجه شده اند

کشاورزان استان با بحران فروش محصولات مواجه شده اند

کشاورزان استان با بحران فروش محصولات مواجه شده اند

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کشاورزان این استان در کار برداشت و فروش محصولات خود با بحران مواجه شده اند و ضروری است که مسئولان در این زمینه چاره اندیشی کرده و به کمک کشاورزان بروند.

آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: کشاورزان استان بوشهر محصولات صیفی زیادی کشت کردند که هم اکنون به دلیل کاهش قیمت، برداشت محصول برای آنها صرفه اقتصادی نداشته و همین امر آنها را برای تامین معاش خانواده با بحران مواجه کرده است.

وی اظهارکرد: مسئولان استان بوشهر همراه با نیروهای مسلح استان به ویژه نیروهای سپاه و بسیج با کمک به کشاورزان در امر برداشت و خرید محصول، یاری رسان آنها برای نجات از بحران ایجاد شده باشند.

وی با تاکید بر نیاز اجرای اقتصادی مقاومتی برای حل این بحران بیان کرد: این شایسته نیست با وجود چنین محصول صیفی فراوانی در استان، مشابه این محصولات از استانهای دیگر به بازار این منطقه وارد شود.

صفایی بوشهری بیان داشت: شوراها و شهرداری از جمله دستگاه هایی هستند که می توانند از راه های مختلفی به کشاورزان کمک کنند زیرا در غیر این صورت کشاورزان در سال آینده محصولی کشت نمی کنند و یک بحران جدید برای حوزه کشاورزی استان ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر مردمی پاک، نجیب و قدرشناس هستند گفت: همگان باید برای خدمت به آنها آستین همت بالا زده و ذره ای از خدمت به آنها دریغ نکنند.

صفایی بوشهری همچنین با تقدیر از کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این دستگاه ها تا بهمن ماه امسال یکهزار و 120 منزل مسکونی برای نیازمندان استان احداث می کنند که این یک اقدام ارزشمند است.

وی ادامه داد: برای موفقیت کشور در عرصه اقتصاد نیازمند اجرای اقتصاد مقاومتی هستیم و برای این مهم همگان باید تلاش خود را بکار گیرند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر بیان کرد: سوم خرداد سالروز مقاومت، ایثار و پیروزی است که در سایه دلاور مردی های شهدا رقم خورده است.

وی افزود: این پیروزی بزرگ نشان داد بزرگ ترین و سخت ترین کارها در صورت ولایت مداری و داشتن برنامه لازم انجام شدنی است.

صفایی بوشهری گفت: از دیگر ویژگی های این فتح بزرگ این بود که اگر تمام جهان علیه ما باشد در صورت با خدا بودن می توان پیروز میدان بود.

امام جمعه بوشهر در ادامه با گرامیداشت نیمه شعبان عنوان کرد: تمام مراکز فرهنگی باید برای تبیین و معرفی شخصیت و جایگاه حضرت ولی عصر (ع) تلاش کنند.

وی گفت: تنها راه نجات جامعه جهانی ظهور حضرت مهدی (عج) و انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور است.

صفایی بوشهری بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران یک فرصت خدایی برای جامعه ایران و بلکه جامعه جهانی است