سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

کسری آب آشامیدنی استان بوشهر با ساخت آب‌شیرین‌کن جبران می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کسری آب آشامیدنی استان بوشهر با ساخت آب‌شیرین‌کن جبران می‌شود

کسری آب آشامیدنی استان بوشهر با ساخت آب‌شیرین‌کن جبران می‌شود

کسری آب آشامیدنی استان بوشهر با ساخت آب‌شیرین‌کن جبران می‌شود

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: استان بوشهر با کمبود و بحران کم‌آبی مواجه است که برای جبران کسری آب آشامیدنی استان بوشهر طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی استان بوشهر طراحی شده است.
کیقباد یاکیده در آیین تکریم و معارفه مدیر آبفای کنگان با بیان اینکه این شهرستان از وضعیت مطلوبی در زمینه آبرسانی برخوردار است اظهار داشت: طرح آب شیرین‌کن کنگان با ظرفیت 10 هزار متر مکعب اواخر سال قبل وارد مدار شد و اکنون روزانه بخشی از آب آشامیدنی شهرستان کنگان از طریق آب شیرین‌کن تامین می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مجوز ساخت 100 هزار متر مکعب آب شیرین کن در استان بوشهر صادر شده است خاطرنشان کرد: اکنون  عملیات 2 تاسیسات آب شیرین‌کن در شهرهای بوشهر و کنگان اجرایی شده که آب شیرین کن بوشهر تلاش می‌شود امسال وارد مدار تولید شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون استان بوشهر با بحران کم‌آبی مواجه است تاکید کرد: تنها راه برون رفت از این بحران همراهی بیش از پیش مشترکان آب با شرکت ‌آبفا در راستای مدیریت مصرف آب است.
یاکید با اشاره به اینکه تابستان امسال در تامین آب آشامیدنی تابستانی سختی پیش بینی می‌شود افزود: اکنون برای نقاط مختلف شهرها که امکان تامین آب از طریق شبکه آبرسانی ممکن نیست از طریق تانکرهای آبرسان تامین آب می‌شود که این مهم با مشارکت همگانی دستگاه‌های مختلف اجرایی محقق شده است.
وی با اشاره به اینکه نوسازی شبکه آبرسانی از طرح‌های مهم شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: برای بازسازی شبکه آبرسانی بوشهر شرکت کره‌ای طرح‌های مطالعاتی خود را آغاز کرده که با تکمیل آن بزودی طرح نوسازی شبکه آبرسانی و اصلاح کنتورهای مشترکان آب شهر بوشهر اجرایی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه در فصل تابستان مصرف آب آشامیدنی قدری افزایش می‌یابد تاکید کرد: مشترکان آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر به ویژه در فصل تابستان در مصرفه بهینه تلاش و از مصرف غیرضروری آب پرهیز کنند.
یاکیده با بیان اینکه مصرف آب در شهرستان‌های استان بوشهر از افزایش چند درصدی برخوردار است افزود: کنگان با افزایش چند درصدی جمعیت، توزیع آب در شبکه آبرسانی به محله‌ها و شهرک‌های شهرستان کنگان عادی نیست.
وی خاطرنشان کرد: 88 درصد از مشترکان آب در شهرستان‌های استان بوشهر در بخش خانگی است.
 
وی در این نشست با معرفی مجید آقابزاز به عنوان مدیر آبفای شهرستان کنگان از خدمات بابک عموئی مدیر قبلی آبفای کنگان قدردانی شد.
 


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ