جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر ایجاد شود

کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر ایجاد شود

کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر ایجاد شود

عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قدمت تاریخی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این استان در حوزه فرهنگ ریشه بیش از 100 ساله دارد اظهار داشت: این استان تاریخی از نظر فرهنگی، غنی است و در عرصه تجارت و فرهنگ ریشه‌دار است.

وی، وجود تاریخ بیش از 3 هزار ساله بندر سیراف در استان بوشهر را نشان از ریشه‌دار بودن فرهنگ این استان دانست و افزود: وجود آثار تاریخی در بندر سه‌هزارساله سیراف در جنوب استان بوشهر نشان از فرهنگ غنی این استان است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه کتاب جایگاه مهمی در فرهنگ انسان‌ها دارد گفت:قرآن کریم وحی خداوند متعال در آن برنامه حرکت در مسیر کمال و سعادت و به فعلیت رسیدن استعدادهای انسان نهفته است.

گراوند با تاکید بر توجه به تقویت طرح‌های حوزه فرهنگی بیان کرد:بی توجهی به حوزه فرهنگی، آسیب آن به کل استان بر می‌گردد که تقویت این عرصه در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر فاقد کتابخانه مرکزی است خاطر نشان کرد:کتابخانه مرکزی در تراز استان بوشهر وجود ندارد که ایجاد این مهم  در بهبود فرهنگ مطالعه بسیار تاثیرگذار است.

استاندار بوشهر بیان کرد: انتظار است به میزان تخصیص اعتبارات استانی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همان میزان به استان بوشهر اعتبارات پرداخت کند تا زمینه زیرساخت‌های لازم در این عرصه توسعه یابد.