سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

کاهش ۱۲.۵ درصدی صید میگو در آب‌های استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ۱۲.۵ درصدی صید میگو در آب‌های استان بوشهر

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: صیادان استان بوشهر در ۳۳ روز گذشته یک‌هزار ۲۱ تن میگو صید کرده‌اند که کاهش ۱۲.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

کاهش ۱۲.۵ درصدی صید میگو در آب‌های استان بوشهر

 

عباس آهنگرمقدم با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر صید و صیادی است، اظهار داشت: بیش از 25 بندر صیادی در بوشهر در شهرستان‌های مختلف استان وجود دارد که زمینه خدمات لازم به صیادان ارائه می‌کند.
وی با بیان اینکه شناورهای صیادی در استان بوشهر سالانه افزون بر 50 هزار تن انواع آبزیان در آب‌های این استان صید می‌کنند افزود: یک‌هزار و 421 فروند شناور در این استان در امر صید و صیادی فعالیت می‌کنند که سالانه حدود 50 هزار تن صید تحول مراکز تخلیه صید این استان می‌دهند.
معاون شیلات استان بوشهر با اشاره به صید میگو در بوشهر خاطرنشان کرد: در صید میگو که از چهارم مرداد در استان بوشهر آغاز شده 946 قایق و لنج صیادی با بیش از 8 هزار صیاد فعالیت دارند.
آهنگرمقدم با اشاره به کاهش 12.5 درصدی صید میگو در استان بوشهر افزود: اکنون 33 روز از زمان آغاز صید میگو در استان بوشهر گذشته که صیادان یک‌هزار 21 تن میگو صید کرده‌اند که کاهش 12.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد. سال قبل در مدت 33 روز زمان صید میگو یک‌هزار و 166 تن میگو صید کرده بودند که امسال در این مدت 145 تن کاهش دارد.
معاون شیلات استان بوشهر با اشاره به پایان صید میگو در آب‌های این استان تصریح کرد: برای تعیین زمان پایان صید این آبزی نشستی با حضور عوامل ذیربط در شیلات استان برگزار و پس از بررسی‌های لازم و نتیجه فعالیت پژوهشکده میگو، زمان ممنوعیت صید اعلام می‌شود.