جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کاهش ۱۰ درصدی صید میگو - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ۱۰ درصدی صید میگو

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر گفت: صیادان استان بوشهر در ۴۰ روز بیش از یک‌هزار ۱۷۵ تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰.۴ درصد کاهش دارد.

کاهش ۱۰ درصدی صید میگو

 

منصور پاپری با بیان اینکه صید میگو از فردا در استان بوشهر ممنوع می‌شود اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده صید میگو از 15 شهریور در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر ممنوع است که تا ساعت 24 امشب همه شناورهایی که در صید میگو مشارکت دارند به اسکله‌ها باز می‌گردند.
وی از کاهش صید میگو در آب‌های استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: صیادان استان بوشهر در 40 روز بیش از یک‌هزار 175 تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10.4 درصد کاهش دارد.
رئیس امور صید شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صیادان استان بوشهر سال گذشته در مدت 40 روز یک‌هزار و311 تن میگو صید کردند گفت: میزان صید میگو امسال کاهش 10.4 درصدی و نسبت به میانگین 5 ساله که یک‌هزار و 511 تن است کاهش 22.3 درصدی دارد.
پاپری بیشترین میگوی صید شده از نوع "ببری سبز" بهترین گونه میگوی خلیج فارس عنوان و خاطرنشان کرد: از یک‌هزار و 175 تن میگوی صید شده 74 درصد آن به میزان 753 تن ببری سبز و 26 درصد دیگر به میزان 260 تن میگوی سفید یا سرتیز است.
وی با بیان اینکه بیشترین میگوی صید شده در اسکله بندر بوشهر تخلیه شده است گفت: در 40 روز گذشته 625 تن میگو در اسکله بندر بوشهر تخلیه شده که 53.3 درصد کل میگوهای صید شده در استان بوشهر است.
رئیس امور صید شیلات استان بوشهر افزود: کمترین میگوی صید شده به میزان 23 تن 2 درصد کل صید صیادان در بندر گناوه تخلیه شده است.