جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

کانتینر حامل کالای قاچاق در بوشهر کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کانتینر حامل کالای قاچاق در بوشهر کشف شد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: با الکترونیکی شدن فعالیت‌های گمرکی کانتینر حامل کالای قاچاق توسط ماموران حراست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر کشف شد.

کانتینر حامل کالای قاچاق در بوشهر کشف شد

 

 بهنام نوروزی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه مبارزه با کالای قاچاق در دستور کار ویژه همه  دست‌اندرکاران  قرار دارد، اظهار داشت: در راستای مبارزه با کالای قاچاق فعالیت تمامی گمرکات استان بوشهر الکترونیکی که  برای تحقق این مهم سامانه جامع امور گمرکی در این گمرکات مستقر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اکنون  15 گمرک در استان بوشهر فعالیت‌های صادراتی و وارداتی کالاها بر عهده دارند، تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده تاکنون 9 گمرک استان بوشهر به سامانه جامع امور گمرکی متصل شده‌اند و مابقی نیز به این امکانات وصل می‌شوند.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با اشاره به نقش مهم سامانه جامع امور گمرکی در حذف فعالیت‌های دستی در ترخیص کالا خاطرنشان کرد: سامانه جامع امور گمرکی امکان سوء استفاده‌های مالی در گمرک از بین می‌برد و تمام پرداخت‌ها و صدور مجوزها به ‌صورت الکترونیک انجام می‌شود.
نوروزی با بیان اینکه امکان سوء استفاده‌های مالی در گمرک بوشهر از بین رفته است، تاکید کرد: الکترونیکی شدن فعالیت‌های گمرک بوشهر سبب شد یک کانتینر حامل کالای قاچاق در گمرک بوشهر کشف شود.
وی با اشاره به اینکه این کانتینر حامل کالای قاچاق توسط ماموران حراست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر کشف شد، خاطرنشان کرد: این کانتینر حامل  13 هزار و 440 عدد صابون و شامپو ساخت اندونزی و 4 هزار و 320 بسته دستمال مرطوب ساخت ترکیه بود که  صاحبان این کالاها  به سبب عدم توانایی  در ارائه مجوزهای بهداشتی لازم آنرا  در میان سایر کالاهای تجاری جاسازی کرده بود.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر ارزش این کالاها را 742 میلیون و 621 هزار ریال دانست و تصریح کرد: هوشمندسازی امور گمرکی در قالب سامانه جامع گمرکی زمینه فعالیت برای قاچاقچیان و متخلفان ناامن  و محدود کرده است