سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

کارگروه تعیین تکلیف محلات هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه تعیین تکلیف محلات هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر تشکیل شد

کارگروه تعیین تکلیف محلات هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر تشکیل شد

کارگروه تعیین تکلیف محلات هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر تشکیل شد

 

استاندار بوشهر گفت: برای تصمیم‌گیری در زمینه حل مشکلات محلات هلیله و بندرگاه بوشهر هم‌جوار نیروگاه اتمی کارگروه تخصصی ۵ نفره با مسئولیت وزیر کشور تشکیل شده است.
 
 مصطفی سالاری  در نشست بررسی مشکلات محلات هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر با قدردانی از دیدگاه‌های کارشناسانه نمایندگان ساکنان هلیله و بندرگاه بوشهر اظهار داشت: تمام تلاش بر این است که در کوتاه مدت مشکلات ساکنان این دو منطقه برطرف شود.
 
وی با تاکید بر تعیین تکلیف وضعیت مناطق هلیله و بندرگاه در هم‌جواری نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: پس از سفر هیئت دولت به بوشهر وزیر کشور به دستور رئیس جمهور برای بررسی و رسیدگی مشکلات محلات هم‌جوار نیروگاه اتمی به این مناطق اعزام شد.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه وزیر کشور به عنوان نماینده دولت در صدد حل مشکلات مردم هلیله و بندرگاه است افزود: وزیر کشور دغدغه‌های ساکنان این دو منطقه در بیشتر جلسات هیئت دولت مطرح و درصدد است این مشکل 40 ساله مردم هلیله و بندرگاه را حل و فصل کند.
 
سالاری از تشکیل کارگروه تخصصی با حضور وزرا  و مسئولان سازمان انرژی اتمی ایران برای تعیین تکلیف محلات هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و افزود: برای تصمیم‌گیری در زمینه حل مشکلات محلات هلیله و بندرگاه هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر کارگروه تخصصی 5 نفره با مسئولیت وزیر کشور تشکیل شده است.
 
وی با بیان اینکه مطالبات ساکنان هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر محقق می‌شود خاطرنشان کرد: خوش‌بین هستم با پیگیری‌های مستمری که وزیر کشور در راستای بررسی مشکلات ساکنان هم‌جوار نیروگاه اتمی می‌کند این مهم به‌زودی تعیین تکلیف شود.
 
استاندار بوشهر با تاکید بر رضایت‌مندی مردم ساکن هم‌جوار نیروگاه اتمی در تعیین تکلیف مشکلاشان گفت: امیدوارم با بررسی کارشناسانه  در راستای تحقق مطالبات مردم ساکن هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر پرونده یاد شده امسال بسته شود.
 
وی با تاکید بر لایروبی اسکله بندرگاه بوشهر افزود: یکی از مطالبات مردم هلیله و بندرگاه لایروبی اسکله این منطقه است که تلاش می‌شود این مشکل  با بررسی‌های لازم برطرف شود.
 
سالاری با اشاره به وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر در استان‌های دیگر است خشکسالی‌ها به ذخائراین منابع آبی صدمات جبران ناپذیری زده به‌گونه‌ای که انتقال آب از برخی رودخانه‌ها و چشمه‌ها به شبکه آبرسانی استان بوشهر را محدود کرده است.
 
وی از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در سواحل استان بوشهر خبرداد و گفت: با توجه به طراحی‌های انجام شده برای تامین آب آشامیدنی از دریا تابستان امسال استان بوشهر از وضعیت مطلوبی در تامین آب برخوردار نیست و با اجرای طرح‌های تدوین شده سال آینده وضعیت بهبود می‌یابد.