جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

کارگروه تخصصی شناسایی نقاط سالم در سواحل بوشهر تشکیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه تخصصی شناسایی نقاط سالم در سواحل بوشهر تشکیل شود

کارگروه تخصصی شناسایی نقاط سالم در سواحل بوشهر تشکیل شود

کارگروه تخصصی شناسایی نقاط سالم در سواحل بوشهر تشکیل شود

حیدر ساجدی صبح امروز در جلسه ساماندهی سواحل استان بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم این استان سواحل و هم‌مرزی با خلیج فارس است اظهار داشت: استان بوشهر دارای سواحلی زیباست اما متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم به صورت مطلوب از این ظرفیت استفاده کنیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر تصریح کرد: در حال حاضر شاهد آلودگی و عدم رعایت مسائل بهداشتی و زیست محیطی بعضی مناطق ساحلی در استان هستیم که لازم است دستگاه‌های اجرایی مرتبط، پیگیری و برخورد جدی‌تری با این مقوله داشته باشند.

وی عنوان کرد: متاسفانه دستگاه‌های مرتبط به جای برخورد و پیگیری جدی براساس وظایف محوله، این مسئولیت این موضوع را به عهده نمی گیرند.

ساجدی افزود: مسائلی که به سلامت مردم مرتبط است باید بدون ملاحضه با جدیت دنبال شود، چرا که ما هم در پیشگاه خداوند مسئول هستیم و هم باید پاسخگوی آیندگان باشیم.

وی با تاکید بر تشکیل کارگروه تخصصی برای شناسایی نقاط سالم سواحل بوشهر گفت: با توجه به حضور بالای گردشگران در استان بوشهر به ویژه در ایام نوروز و اینکه مهمترین تفریحگاه مردم ساحل است، وضعیت فعلی مناسب نبوده و لازم است کارگروهی متشکل از فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، محیط زیست، آب و فاضلاب شهری و شهرداری در شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم تشکیل و در زمینه شناسایی نقاط سالم ساحل برای ایجاد پلاژ  برنامه ریزی شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: شهرداری بوشهر باید بعد از مکان یابی نسبت به طرح احداث پلاژ بر اساس استانداردهای روز اقدام کرده و گزارشی از این اقدامات را به فرمانداری ارائه کند.

ساجدی با اشاره به جلوگیری از روان پساب فاضلاب در معابر و کوچه‌ها تاکید کرد: با کسانی که فاضلاب خانگی خود را  در کوچه‌ها و معابر رها می‌کنند هشدار لازم داده می شود اما باید در راستای احداث شبکه فاضلاب در این مناطق، هر چه سریع تر اقدامات لازم صورت گیرد.