جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

کارگاه مد و لباس در خورموج بوشهر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه مد و لباس در خورموج بوشهر برگزار شد

کارگاه مد و لباس در خورموج بوشهر برگزار شد

کارگاه مد و لباس در خورموج بوشهر برگزار شد

مسئول دبیرخانه کارگروه استانی ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استان بوشهر در آیین گشایش این کارگاه گفت: هر مدرسه و مرکز آموزشی برای کنترل بیشتر، اعتبار مرکز، نظم و انضباط و دیگر عوامل، میل به یک شکل بودن لباس دانش آموزان مجموعه خود دارد.
منا چهارلنگی ادامه داد: طرح و رنگ لباس فرم مدارس به موارد مختلفی مثل مقطع تحصیلی، اقلیم جغرافیایی، جنسیت، قدرت مالی خانواده ها و سلیقه آن جامعه بستگی دارد.
وی افزود: روپوش مدارس چند سالی می‌شود که یکی از ملزومات آغاز سال تحصیلی است و به عقیده مسئولان مدارس زمانی که دانش‌آموزان با فرم یکدست وارد مدرسه می‌شوند علاوه بر هماهنگ شدن آنها با سایر دانش‌آموزان، تفاوت‌های مالی نیز از میان برداشته می‌شود و تجملات در آموزش جایگاهی پیدا نمی‌ کند.
چهارلنگی اضافه کرد: در سال ‌های اول که پوشیدن روپوش فرم مرسوم شد اصرار بر این بود که از رنگ‌ های سرمه‌ ای و قهوه‌ ای استفاده شود اما چند سالی است که سیاست ‌ها به سمت استفاده از رنگ ‌های شاد می‌رود.
وی ادامه داد: به همین دلیل و به منظور ساماندهی تولید لباس فرم مدارس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به عنوان دبیرخانه کارگروه استانی ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استان اقدام به برگزاری کارگاهی با این موضوع در شهر خورموج کرد.
چهارلنگی افزود: در این کارگاه با تدریس آفتاب قنبری استاد و مدرس دانشگاه و داور بین المللی طراحی و دوخت، الگو ها و تکنیک های دوخت فرم مدارس به شرکت کنندگان آموزش داده شد.
شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با 40 هزار نفر حمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.