سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

کارگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای مناطق محروم استان بوشهر تجهیز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای مناطق محروم استان بوشهر تجهیز می‌شود

کارگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای مناطق محروم استان بوشهر تجهیز می‌شود

کارگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای مناطق محروم استان بوشهر تجهیز می‌شود

 

معاون برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: با هدف افزایش کیفی و کمی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در روستاها و مناطق محروم استان بوشهر کارگاه‌های مراکز فنی و حرفه‌ای این مناطق تجهیز می‌شود.
احمد لیراوی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان به تامین مهارت‌های خاص مورد نیاز صنعت و مهارت‌های عمومی بازار کار از طریق توسعه آموزش‌های مهارتی اشاره کرد و اظهار داشت: به واسطه آموزش‌های مهارتی امکان بروز توانایی‌ها برای افراد شاغلی که به سبب تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارآیی شده‌اند فراهم می‌شود.
وی آموزش‌های فنی وحرفه‌ای را به عنوان یکی از راهکارهای موجود در خصوص اشتغال نام برد و تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی برای اشتغال‌زایی و کارآفرینی در جامعه ضروری است چرا که با توانمند شدن افراد در بخش‌های مختلف مهارتی روند توسعه جامعه شتاب گرفته و رونق اقتصادی به بازار بر می‌گردد.
معاون برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی برای اشتغالزایی و کارآفرینی در جامعه گفت: آموزش‌های فنی و مهارتی از طریق دانش‌افزایی و توانمندی، سبب افزایش فرصت‌های ورود به بازار می‌شود.
لیراوی ارتقای مهارت مورد نیاز بازار کار و افزایش دسترسی به فرصت شغلی برای توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر، محروم و کمتر توسعه یافته را از اولویت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خواند و خواستار توسعه این مهارت‌های در شهرستان تنگستان در میان اقشار آسیب‌پذیر شد.
وی از تجهیز کارگاه‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مناطق محروم و روستاها خبرداد و تصریح کرد: با هدف افزایش کیفی و کمی آموزش‌های فنی وحرفه‌ای در روستاها ومناطق محروم استان بوشهر کارگاه‌های مراکز فنی و حرفه‌ای این مناطق تجهیز می‌شود.
وی تاکید کرد: تجهیز کارگاهی مناطق محروم یکی دیگر از اولویت‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر است که باید در شهرستان تنگستان به جد پیگیری شود.