سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

کارگاه‌های اقتصادی راکد استان بوشهر فعال می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه‌های اقتصادی راکد استان بوشهر فعال می‌شود

کارگاه‌های اقتصادی راکد استان بوشهر فعال می‌شود

کارگاه‌های اقتصادی راکد استان بوشهر فعال می‌شود

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: امسال برنامه‌های مهمی برای فعال کردن کارگاه‌های اقتصادی راکد و متوقف تدوین شده تا این مراکز به چرخه‌ تولید بازگردند.

حمیدرضا پناه در نشست اعضای ستاد هفته کار و کارگر با امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تشکل‌های کارگری مورد حمایت همه جانبه قرار دارند اظهار داشت: برای نخستین بار بسیج و جامعه و کارگری عضو ستاد هفته کار و کارگر استان بوشهر قرار گرفته‌اند که نقش مهمی در برگزاری برنامه‌ها و بررسی مشکلات این قشر دارد.

وی تدوین برنامه‌ در هفته کار و کارگر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این هفته که تا 11 اریبهشت ادامه دارد ضمن غبارروبی قبور مطهر شهدا، همایش هم‌اندیشی جامعه کارگری برگزار می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در هفته کار و کارگر ضمن تجلیل از مقام شامخ  کارگران جشن بزرگ کارگری در استان بوشهر برگزار می‌شود.

پناه آموزش قانون کار، ایمنی و بهداشت کار را از برنامه‌های دیگر هفته کار و کارگر در استان بوشهر دانست و گفت: برگزاری ایستگاه‌های صلواتی، مسابقات ورزشی، بررسی مشکلات کارگران در کارگاه‌ها و نشست با کارگران از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی با بیان اینکه کارگران نقش مهمی در چرخه اقتصادی جامعه دارند افزود: کارگران در دوران تحریم با ایده‌های خوب و تولید قطعات مختلف، نگذاشتند تولید کشور متوقف شود و باید همیشه قدردان آنها بود.

پناه تاکید کرد: امسال برنامه‌های مهمی  برای فعال کردن کارگاه‌های اقتصادی راکد و متوقف تدوین شده تا این مراکز به چرخه‌ تولید بازگردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از فعالیت 18 هزار و 396 کارگاه در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در در 18 هزار و 396 کارگاه  در استان بوشهر بیش از 332 هزار نفر فعالیت می‌کنند.

وی راه‌اندازی حوزه مشاوره کارگران در استان بوشهر را  مورداشاره قرار داد و گفت: سال گذشته با راه‌اندازی حوزه مشاوره بیش از 3 هزار و 900 مشاوره به کارگران و کارفرمایان ارائه شد.

پناه با اشاره به کاهش رسیدگی به اختلافات در کارگاه‌های کارگری گفت: با  ارائه مشاوره‌های مختلف میانگین رسیدگی به مشکلات و اختلافات کارگران از 25 روز به 9 روز کاهش یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از کاهش حوادث در حوزه کارگری در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: با ارائه آموزش‌های ایمنی و حفاظتی حوادث در حوزه کارگری 10 درصد کاهش یافت.