سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

کارخانه سیمان مند دشتی امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه سیمان مند دشتی امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

کارخانه سیمان مند دشتی امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

کارخانه سیمان مند دشتی امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بوشهر گفت: کارخانه سیمان مند دشتی یکی از طرح‌های مهم اقتصادی استان بوشهر است که با پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی امسال وارد مدار تولید می‌شود.

کریم ریگی‌زادگان در نشست کمیسیون هماهنگی بانک‌ها در بوشهر با بیان اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد جامعه دارند اظهار داشت: رکود اقتصادی کشور تاثیری زیادی در فعالیت‌های بانکی گذاشت که سبب افزایش نرخ قیمت تمام شده در بانک‌ها شد.

وی از افزایش رشد 13درصد منابع بانکی استان بوشهر خبر داد و گفت: سال گذشته منابع بانکی استان بوشهر 13 درصد رشد یافت و از آن طرف مصارف بانکی نیز 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن افزایش نشان می‌دهد.

رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با بیان اینکه افزایش مصارف بانکی نشان دهنده مشارکت بانک‌های استان بوشهر در امورات جامعه است افزود: ساخت کشتی در خرمشهر در حال اجرا است که بانک ملی بوشهر برای ساخت این کشتی که در بوشهر به آب انداخته می‌شود 25 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.

ریگی‌زادگان با اشاره به راه‌اندازی کارخانه سیمان مند دشتی افزود: کارخانه سیمان مند دشتی با مشارکت بانک ملی اجرا شده که سال قبل 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به برای تکمیل کارخانه پرداخت شد که با برنامه‌ریزی انجام شده امسال وارد مدار تولید می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم استان بوشهر در بخش پرورش میگو بیان کرد: بیش از 60 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود.

رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با تاکید بر پرداخت مطالبات پرورش دهندگان میگوی استان بوشهر به بانک‌ها تصریح کرد: پرورش دهندگان  میگو به سبب بروز مشکلات در مزارع پرورشی در سال قبل موفق به اقساط تسهیلات خود نشدند که لازم است در حوزه تلاش کنند.

ریگی‌زادگان با بیان اینکه امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده گفت: بانک‌های استان بوشهر آمادگی خود را برای عملیاتی کردن طرح‌های اقتصاد مقاومتی اعلام کرده‌اند که در این زمینه سیاست‌های اعتباری تدوین شده است.