جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کارآفرینان برتر استان بوشهر تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارآفرینان برتر استان بوشهر تجلیل شدند

کارآفرینان برتر استان بوشهر تجلیل شدند

با حضور معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از کار آفرینان برتر در حوزه فرآورده‌های نفتی ، حمل و نقل و صید و صیادی آبزیان تقدیر شد.

 یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان بوشهر ظهر امروزبا حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارآفرینان، تعاون‌گران، مسئولان  در سالن اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد.
در این جشنواره معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر توجه به علم و فناوری اظهار داشت: مبنای قدرت کشورها دیگر ثروت و نیروی نظامی نیست بلکه نیروی انسانی دانش بنیان است که فعالیتش را با دانش ،دانایی و کارهای نوآورانه انجام دهد.
حمید کلانتری جایگاه کشورمان را در دنیا از نظر فضای کسب و کار 120 عنوان کرد و افزود : شرایط  ایران اسلامی در زمینه رتبه کسب و کار مطلوب نیست و باید در حوزه‌های تولید ، صنعت و اقتصاد ظرفیت ها بیشتر شناسایی شود.
استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های این استان  در حوزه‌های اشتغال‌زایی و تولید اظهار داشت: در استان ظرفیت‌های بسیار خوبی مانند دریا ،گردشگری روستایی، کشاورزی و صنایع دستی در کنار نفت ، گاز وپتروشیمی وجود دارد که باید از آنها برای ایجاد کسب و کار استفاده کرد.
مصطفی سالاری تاکید کرد : اگر موانع از راه کارآفرینان برداشته و آموزش‌های لازم  ارائه شود ، شاهد فرصت‌های شغلی بیشتری هستیم.
وی یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر را صنایع نفت و گاز و پتروشیمی دانست و تصریح کرد:  استان بوشهر در حوزه انرژی پائین دستی تاکنون وارد نشده و تنها در سطح  بالا دستی فعال است.
استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به هنرهای دستی استان بوشهر گفت: هنرهای بومی و سنتی در این استان رو به انقراض و تعداد فعالان در حوزه گلیم و گبه بافی بسیار کاهش یافته است که باید این حوزه فعال و رونق یابد.
مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه نوآوری‌ها نقش مهمی در اشتغال و رونق اقتصادی دارد افزود: شاخص های سخت افزاری و دارایی‌های مشهود که دیروز در بنگاه اقتصادی نقشی تعیین کننده داشت جای خود را به نوآوری، ابداع، خلق محصولات جدید و دارایی‌های نرم افزاری داده است.
حمید رضا پناه با اشاره به اینکه اقتدار کشورها بر اساس دانش و علم سنجیده می‌شود افزود: اگر دیروز ثروتمندترین افراد آنهایی بودند که منابع مالی بیشتری در اختیار داشتند امروز ثروتمندترین مردم افراد صاحب دانش و کارآفرین هستند.
وی با بیان اینکه 837 نفر در جشنواره کارآفرینان استان بوشهر شرکت دارند گفت: در یازدهمین جشنواره کارآفرینی استان بوشهر از 837نفر شرکت کننده در مرحله نخست 72 نفر انتخاب و پس از تکمیل مستندات 35 نفر بعنوان واجد شرایط داوری انتخاب شدند.
در این جشنواره از سه کارآفرین، علیرضا زنده‌بودی شرکت دانش بنیان پایش اندازه‌گیری بوشهر، احمد زنگویی شرکت تعاونی مشعل خلیج فارس و محمد آبخو  مدیرعامل شرکت تندیسی خلیج فارس بوشهر تجلیل شد.