جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

کارآفرینان استان بوشهر برای ایجاد بنگاه‌های کوچک مهارت افزایی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارآفرینان استان بوشهر برای ایجاد بنگاه‌های کوچک مهارت افزایی می‌شوند

کارآفرینان استان بوشهر برای ایجاد بنگاه‌های کوچک مهارت افزایی می‌شوند

کارآفرینان استان بوشهر برای ایجاد بنگاه‌های کوچک مهارت افزایی می‌شوند

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهرگفت: در راستای ایجاد مشاغل خانگی و بنگاه‌های کوچک اقتصادی و زودبازده، کارآفرینان این حوزه‌ها در استان بوشهر مهارت افزایی می‌شوند.
 
عبدالرسول کازرونی  در نشست با کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید بر توجه به حرفه‌های کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اظهار داشت: دستیابی به سهم برتر منابع انسانی بالنده و کارآفرین از مسیر توسعه آموزش‌های مهارتی  محقق می‌شود.
 
وی افزایش مهارت‌های مختلف را یکی از مهم‌ترین نیازهای کشور در راستای ایجاد اشتغال پایدار دانست و گفت: به همین سبب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه ریزی خاصی در این راستا در دستور کار قرار داده است.
 
وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی می‌تواند فقر و بیکاری را تقلیل دهد اظهار کرد: خروجی آموزش‌های مهارتی سبب پیدایش دو مقوله شغلی و افزایش تولید می‌شود.
 
کازرونی با اشاره به استراتژی‌های کشور در راستای فقرزدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: توجه بیشتر به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رکن اصلی آموزش‌های مهارتی و در نگاه کلان‌تر نظام جامع ملی مهارت و فناوری است.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر، در کنار بستر سازی و زیربنای اشتغال متولی در سطوح کلان شغلی رشته‌های مهارتی را مهم دانست و گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نمی‌تواند متولی اشتغال در سطوح کلان شغلی باشد ولی در راستای بسترسازی شغلی مشاغل خانگی، بنگاه‌های کوچک، متوسط و زودبازده می‌تواند ظرفیت‌های زیادی را در راستای توسعه اشتغال، تولید و نهایتاً کاهش آسیب‌های اجتماعی ایجاد کند.
 
وی خاطر نشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی  زمانی  در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تعدیل فقر می‌تواند نقش مولد باشد که با همگرائی و تعاملات حداکثری بین همکاران  و مربیان آموزشی همراه باشد.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه دستیابی به سهم برتر منابع انسانی کارآفرین از مسیر توسعه آموزش‌های مهارتی می‌گذرد گفت: در راستای ایجاد مشاغل خانگی و بنگاه‌های کوچک اقتصادی و زودبازده، کارآفرینان این حوزه‌ها در استان بوشهر مهارت افزایی می‌شوند.