جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

چهار شرکت بوشهر در زمینه رعایت استاندارد در کشور نمونه شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار شرکت بوشهر در زمینه رعایت استاندارد در کشور نمونه شدند

چهار شرکت بوشهر در زمینه رعایت استاندارد در کشور نمونه شدند

چهار شرکت بوشهر در زمینه رعایت استاندارد در کشور نمونه شدند

محمدرحیم بهره مند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از فعالان برتر عرصه استاندارد کشور برگزار شد از شرکت اقیانوس سبز به واسطه فعالیت برتر در زمینه آموزش تجلیل شد.
وی بیان کرد: برای نخستین بار است که یک شرکت آموزشی در استان بوشهر، موفق به کسب موفقیت در عرصه ملی و دریافت لوح تقدیر از وزیر صنعت، معدن و تجارت می شود.
بهره مند ادامه داد: همچنین شرکت های تولیدی زرین شن، مروارید پنبه ریز و فرا نور گستر جنوب، به عنوان واحدهای نمونه تولیدی در زمینه رعایت استانداردهای مورد نیاز انتخاب شدند.
وی یادآور شد: اکنون 57 آزمایشگاه همکار در زمینه آزمون کالاهای وارداتی و صادراتی و تدوین استاندارد در این استان فعالیت دارند که این شمار آزمایشگاه ها با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریال در استان بوشهر راه اندازی شده است.
وی افزود: این آزمایشگاه ها یکهزار و 607 قلم کالا را مورد آزمون قرار می دهند که روند صادرات و واردات کالا در بندر بوشهر را به میزان قابل توجهی سرعت بخشیده است.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: هم اکنون آزمون استاندارد 100 درصد کالاهای تولیدی استان بوشهر و 95 درصد از کالاهای صادراتی و وارداتی در بندر بوشهر در این استان صورت می گیرد.