جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

چرخ اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر قطع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

چرخ اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر قطع می‌شود

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با قطع شدن رابطه مصرف کننده با قاچاقچی مواد مخدر و اتصال معتادان به مراکز درمانی چرخ اقتصادی قاچاقچیان باطل می‌شود.

چرخ اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر قطع می‌شود

 

 پرویز افشار در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر منطقه ویژه پارس جنوبی با بیان اینکه مبارزه با  سوداگران مرگ تشدید یافته است اظهار داشت: قاچاقچیان مواد مخدر در اقصی نقاط کشور جایگاه امنی ندارند چراکه این افراد مورد شناسایی و رصد نیروهای امنیتی و انتظامی قرار دارند.
وی با تاکید بر توجه به افزایش آگاهی برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه افزود: طرح پیشگیری از اعتیاد در عرصه‌های مختلف جامعه از جمله آموزشی، فرهنگی و کارگری تدوین و این افراد تحت آموزش‌های لازم برای جلوگیری از اعتیاد و مصرف مواد مخدر قرار دارند.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان در معرض خطر این آسیب اجتماعی قرار دارند تاکید کرد: در این راستا برنامه‌های ویژه‌ای برای افزایش آگاهی از  تبعات مصرف مواد مخدر تدوین و در این مناطق اجرایی شده است.
وی با تاکید بر قطع کردن رابطه مصرف کننده با قاچاقچیان مواد مخدر افزود: با قطع شدن رابطه مصرف کننده با قاچاقچی مواد مخدر و اتصال معتادان به مراکز درمانی چرخ اقتصادی قاچاقچیان باطل می‌شود.
افشار، بر لزوم توجه ویژه به دانش‌آموزان برای مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت:  توانمندسازی دانش‌آموزان در راستای افزایش آگاهی  برای جلوگیری از نابسامانی آنها در اولویت قرار دارد که در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده است.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر وارد عمل شدن تشکل‌های مردمی در پیشگیری از مصرف مواد مخدر  تصریح کرد:  با توجه به اثرات حضور مردم در این عرصه  و تدوین طرحی در ستاد مبارزه با مواد مخدر، وارد عمل شدن  تشکل‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، کارگری،  محله‌ای و اصناف مورد تاکید قرار گرفته است.
افشار با قدردانی از تلاش‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی خاطر نشان کرد: کارهای خوبی در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی انجام شده که می‌تواند به عنوان الگوی موفقی به سایر نقاط معرفی شود.
وی با تاکید بر تعامل و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی در عرصه پیشگیری و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر بیان کرد: با تلاش‌های مدیرعامل منطقه ویژه پارس شاهد تحولات گسترده‌ای در عرصه مبارزه با مواد مخدر در این منطقه هستیم و تعامل خوبی بین دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی با مردم در این زمینه ایجاد شده است.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه ویژه پارس نسبت به دیگر نقاط کشور پیشتاز است.
افشار با اشاره به اینکه در سطح کشور شاهد همکاری مردم و انجمن‌های مردمی در عرصه مبارزه با مواد مخدر هستیم، تاکید کرد: اهل سنت نیز همکاری و مشارکت بسیار خوبی در این حوزه دارند.