جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

چرا نرخ بیکاری در استان بوشهر ۱۲ درصد است‌؟ - نمایش محتوای خبر

 

 

چرا نرخ بیکاری در استان بوشهر ۱۲ درصد است‌؟

چرا نرخ بیکاری در استان بوشهر ۱۲ درصد است‌؟

چرا نرخ بیکاری در استان بوشهر ۱۲ درصد است‌؟

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به سبک زندگی اسلامی در عرصه اقتصاد اظهار داشت: هر چند اقتصاد در زندگی انسان نقش مهمی دارد ولی توجه به فرهنگ اسلامی که بر تلاش و کوشش در عرصه اقتصاد تاکید دارد باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه، شغل، درآمد، نگرانی مسکن، تامین مایحتاج زندگی، تحصیل و ازدواج، از حوزه اقتصاد سرچشمه می‌گیرد تاکید کرد: کسی در حوزه اقتصاد دچار مشکل باشد بر مشکلات روزمره افزوده می‌شود و زندگی را با چالش مواجه می‌کند.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه بسیاری از طلاق‌ها به سبب مشکلات  اقتصادی است خاطر نشان کرد: بر اساس آمارها 24 درصد طلاق‌ها به سبب مشکل اقتصادی و درصد بالایی از عدم ازدواج جوانان به سبب نبود اقتصاد سالم و درآمد کافی است.

صفایی بوشهری، با تاکید بر تقویت بنیه اعتقادی و توجه به سبک زندگی اسلامی تصریح کرد: مسئله اصلی زندگی انسان‌ها عبودیت الهی است چراکه تمامی امور جامعه از جمله اقتصاد به بنیه اعتقادی انسان بر می‌گردد که بر این اساس انسانی که دارای فرهنگ سالم، ایمان الهی، تقوا و اخلاق اسلامی باشد می‌تواند بر تمامی مشکلات فائق آید.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با اشاره به اینکه گاهی فقر سبب بی ایمانی در انسان می‌شود افزود: انسانی که دارای ایمانی قوی نباشد همه امور از جمله فقر سبب بی ایمانی وی می‌شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: تمامی مشکلاتی که در جامعه شامل تورم، رکود، بیکاری و چالش‌های مختلف اقتصادی در جامعه مشاهده می‌شود تنها راه برون رفت از جریان‌های یاد شده اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.

صفایی بوشهری با تاکید بر برنامه‌ریزی صحیح برای اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: مشکلاتی که در جامعه در حوزه‌های مختلف ایجاد شده برخی تحمیلی دشمن است که برای مقابله با چالش‌های اقتصادی که در زندگی وجود دارد باید اقتصاد مقاومتی عملیاتی و اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در سه بخش، شخصی و خانوادگی، منطقه‌ای و استانی، ملی و کشوری است افزود: در سیاست اقتصاد شخصی و خانوادگی باید فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی در زندگی ترویج و اجرایی شود.

امام جمعه بوشهر، با بیان  اینکه بدنه دولت برای ایجاد اشتغال محدود است  تصریح کرد: برای فراهم شدن  ایجاد اشتغال در حوزه تعاونی‌ها و کارآفرینی‌ها باید دولت بسترهای لازم را فراهم کند.

صفایی بوشهری، با تاکید بر مشارکت  افراد متمکن و سرمایه‌گذار در عرصه اشتغال‌زایی و کارآفرینی بیان کرد: کسانیکه دارای ثروت کافی و دارایی‌های لازم هستند به جای هزینه کردهای بیهوده، «خیریه اشتغال و تولیدی» راه‌اندازی کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه مجتمع پتروشیمی دارای ظرفیت بالایی است تصریح کرد: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر با توجه به وجود ظرفیت‌های لازم، و حمایت بانک‌ها باید در اولویت نخست سرمایه‌گذاران و افراد متمکن قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر فراهم کردن اشتغال برای جوانان را یک عبادت دانست و گفت: عمل سرمایه‌گذاران در ایجاد فرصت‌های اشتغال‌زایی، حکم ساختن یک مسجد و عبادت محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان بوشهر 12 درصد است خاطر نشان کرد:بر اساس آمارهای موجود جمعیت بیکاری در استان بوشهر 120 هزار نفر با نرخ بیکاری 12 درصد است که با توجه به امکانات لازم اشتغال‌زایی، این میزان بیکاری زیبنده استان بوشهر نیست.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس است افزود: فرصت دریا در استان بوشهر با بیش از 936 کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس فرصت مهمی برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی فراهم کرده است.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان یک گنج است تاکید کرد: حفظ گنج‌های جمع‌آوری شده در ماه مبارک رمضان،  نگه‌داری روح معنوی، خدمت گذاری به نیازمندان و ایتام باید در ایام سال مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تقویت بر روح انقلابی در امورات مختلف جامعه افزود: روح انقلاب باید بشناسیم و تقویت کنیم چراکه کاسته شدن روحیه انقلابی‌گری در جامعه یک خطر است.

امام جمعه بوشهر، با اشاره اینکه دشمنان در پی ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی هستند تاکید کرد: دشمنان اسلام بدنبال ایجاد تفرقه میان آحاد جامعه، شیعه و سنی و نیروهای انقلاب هستند که باید اتحاد و وحدت در لایه‌های مختلف جامعه تقویت شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به فرهنگ اسلامی در جامعه، نفوذ دشمن به حوزه‌های فرهنگی جامعه را مورد اشاره قرار داد و افزود: مراکز فرهنگی شناخته و از نفوذ دشمن به این مراکز جلوگیری شود.

صفایی بوشهری با اشاره به فرهنگ آتش‌به اختیار بیان کرد: مراد از آتش به اختیار به معنای بی قانونی و برخورد خشن و خشونت‌آمیز نیست بلکه داشتن دانش و با برنامه‌ریزی بر اساس قانون مورد توجه است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت هفته قوه قضاییه از خدمات این قوه قدردانی کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره  شهید دکتر بهشتی و یاران باوفای آن شهید در حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال 1360 گفت: دو شهید میربهزاد شهریاری و عباس حیدری  نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در این حادثه شهید شدند که این دو شهید والامقام در عرصه مختلف و شخصیت انسانی از ویژگی‌های خاصی برخوردار بودند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به سالروز حمله ددمنشانه ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری در خلیج فارس خاطر نشان کرد: در این حادثه جان خراش ناو  آمریکایی 290 نفر از مسافران را بر فراز خلیج فارس به شهادت رساند و همه مدعیان حقوق بشر و مجامع بین‌المللی در مقابل این جنایت آمریکا سکوت کردند و این در حالی است که فرمانده ناو نشان و مدال افتخار دریافت کرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تبریک پیروزی‌های رزمندگان اسلام در عراق و سوریه گفت: موصل، عراق و سوریه در مبارزه با تکفیری‌ها به پیروزی‌هایی دست یافته‌اند که امید می‌رود این دو کشور که در خط مقاومت قرار دارند از شر تکفیری‌ها پاک شود.

صفایی بوشهری با هشدار به تکفیری‌ها تاکید کرد: گروه‌های تکفیری و حامیان آنان اگر بار دیگر به ایران اسلامی عملیاتی انجام دهند به شدت سپاه و نیروهای مسلح به آنها برخورد و با موشک‌های قوی‌تر آنها را نابود می‌کنند.