جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در شهر دوراهک تشییع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در شهر دوراهک تشییع شد

پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در شهر دوراهک تشییع شد

پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در شهر دوراهک تشییع شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) با حضور پرشور و حماسی مردم دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در شهر دوراهک شهرستان دیر تشییع و تدفین شد.

همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)  پیکر مطهر دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شهر دوراهک شهرستان دیر با حضور پرشور مردم شهید پرور تشییع و به خاک سپرده شد.

در این مراسم که همزمان با سراسر کشوربرگزار شده شرکت کنندگان شهدا را همچون نگینی در برگرفتند و با سردادن نواهایی همچون شهید گمنام خوش آمدی به شهرما و لبیک یا خامنه‌ای شهدا را تشییع کردند.

در این مراسم امام جمعه دیر با بیان اینکه تداوم راه شهیدان سبب ناامیدی دشمنان می‌شود، اظهار داشت: تداوم راه و آرمان پرفیض شهدا، برنامه‌های دشمنان را که با تمام ابزارها برای مبارزه با هویت مذهبی و دینی ما آمده‌اند، ناامید می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی با تاکید بر ترویج فرهنگ شهید و شهادت افزود: تنها راه مقابله با دشمنان و خنثی شدن ترفندهای آنان مسلح شدن به فرهنگ ایثارگری و حماسه‌آفرینی که شهدا به آن مسلح بودند.

شرکت کنندگان در این مراسم در حالی که پیکرهای مطهر شهدا را با دیدگانی اشک‌بار تا یادمان شهدای گمنام دوراهک تشییع می‌کردند پس از وداع عاشقانه، آنان را در این یادمان به تدفین کردند.

این دو شهید گمنام در عملیات کربلای 4 در منطقه جزیره ام‌الرصاص سال  1365 و درمنطقه عمومی فاو در سال 1367 به فیض شهادت نائل آمده‌اند.