جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

پیکر شهدای گمنام در ۱۴۰۰ نقطه سراسر کشور دفن شده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

پیکر شهدای گمنام در ۱۴۰۰ نقطه سراسر کشور دفن شده‌اند

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تاکنون پیکر شهدای گمنام در ۱۴۰۰ نقطه در سراسر کشور دفن شده که ۵۰ درصد آنها دارای یادمان شده‌اند.

پیکر شهدای گمنام در ۱۴۰۰ نقطه سراسر کشور دفن شده‌اند

 

 سردار سیدمحمد باقرزاده در نشست تشییع و دفن شهدای گمنام در  انارستان شهرستان جم با بیان اینکه هدف از تشییع و تدفین شهدای گمنام ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است اظهار داشت: فرهنگ دفاع مقدس از ارزش‌های بالایی برخوردار است که این مهم با فرهنگ شهدا والامقام پیوند خورده است.
وی با تاکید بر تبیین جایگاه شهدا در دفاع از ارزش‌ها و کیان میهن اسلامی تصریح کرد: شهدای والامقام با گذشت از جان شیرین خود و با تاسی از فرهنگ عاشورای حسینی این حرکت را آغاز کردند و به اهداف خود دست یافتند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ساخت یادمان شهدای گمنام امری مهم و ضروری است افزود: تاکنون پیکر شهدای گمنام در 1400 نقطه در سراسر کشور دفن شده که 50 درصد آنها دارای یادمان شده‌اند.
باقرزاده تاکید کرد: باید تمامی شهدای گمنام دارای یادمان در خور شأن آنها باشند که این مهم باید در دستور کار مسئولان استان‌ها و شهرستان‌ها قراربگیرد.
وی با تاکید بر واکاوی عملیات‌های دفاع مقدس افزود: تبیین ارزش‌های دفاع مقدس در شهرها و روستاها باید در دستور کار قرار داشته باشد و عملیات‌های این دوران باید بازکاوی شود.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه رزمندگان در 80 عملیات شرکت کرده‌اند گفت: سالانه حداقل 10 عملیات رزمندگان توسط سپاه پاسداران و نیروی مقاومت بسیج باید بازسازی و رشادت رزمندگان و شهدا به نسلی که جنگ ندیده‌اند بازگو شود.
باقرزاده با تاکید بر توجه به برنامه‌های فرهنگی برای انتقال ترویج فرهنگ شهدا بیان کرد: برگزاری شب شعر شهدا با مشارکت پایگاه‌های مقاومت و سپاه پاسداران باید در دستور کار قرار گیرد تا از این طریق فرهنگ ایثار و شهادت ترویج یابد.
وی افزود: با برنامه‌‌ریزی انجام شده دو شهید گمنام 30 صفر در شهر انارستان تشییع و در پارک آزادگان این شهر دفن می‌شود.