جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

پیوست سلامت در طرح‌های صنعتی و عمرانی استان بوشهر لحاظ شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیوست سلامت در طرح‌های صنعتی و عمرانی استان بوشهر لحاظ شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم پیوست سلامت در تضمین سلامتی ساکنان مناطق پیرامونی طرح‌های صنعتی و عمرانی لازم است این پیوست در همه طرح‌ها مورد توجه قرار گیرد و لحاظ شود

پیوست سلامت در طرح‌های صنعتی و عمرانی استان بوشهر لحاظ شود

 علیرضا رئیسی صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر توجه جدی به حفظ سلامت و تامین امنیت غذایی مردم را یک ضرورت اساسی دانست و اظهار داشت:  یکی از راههای پیشگیری از بیماری‌ها توجه به تغذیه و تامین امنیت غذایی است.

وی از تدوین سند امنیت غذایی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در تدوین سند امنیت غذایی استان بوشهر کارگروه‌های تخصصی در قالب 7 کارگروه فعالیت می‌کنند که تصویب تهیه سند امنیت غذایی و سند ملی بیماری‌های غیرواگیر از نتایج این کارگروه‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه 49 پروژه مختلف در  تدوین سند امنیت غذایی اجرایی می‌شود افزود: سند امنیت غذایی با نظرات مختلف و وزارتخانه نهایی شد و امسال به تصویب رسید و برای اجرا به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

 رئیسی با اشاره به تدوین سند ملی پیشگیریاز بیماری‌های غیرواگیر خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این سند تا دو ماه آینده در زمینه پیشگیری از بیماری قلبی و عروقی، فشار خون، دیابت و دیگر بیماری‌های غیرواگیر تهیه و تنظیم می‌شود.

وی با اشاره به توجه به پیوست سلامت طرح‌های صنعتی و عمرانی تاکید کرد: با توجه به نقش مهم پیوست سلامت در  تضمین سلامتی ساکنان مناطق پیرامونی طرح‌های صنعتی و عمرانی لازم است این پیوست در همه طرح‌ها مورد توجه قرار گیرد و لحاظ شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه پیوست سلامت با سازمان انرژی اتمی خبرداد و خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت پیوست سلامت، برای فازهای دو و سه نیروگاه اتمی بوشهر پیوست سلامت تدوین می‌شود و امید می‌رود در اجرای طرح‌های پارس جنوبی به پیوست سلامت توجه شود.

رئیسی تاکید کرد: هر واحد صنعتی که برای اجرا طراحی می‌شود باید قبل از اجرا مسئولیت اجتماعی و پیوست سلامتی آن تدوین و اجرایی شود که این مهم باید در طرح‌های پتروشیمی، واحدهای پارس جنوبی و پارس شمالی بیشتر نمود داشته باشد.