سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

پیوست‌ پدافند غیرعامل در طرح‌های صنعتی و عمرانی استان بوشهر لحاظ شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیوست‌ پدافند غیرعامل در طرح‌های صنعتی و عمرانی استان بوشهر لحاظ شود

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: با توجه به نفش پدافند غیرعامل در جلوگیری از بحران‌ها و مدیریت حوادث پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و پدافند غیرعامل در طرح‌های صنعتی و عمرانی ملی در استان بوشهر لحاظ شود

پیوست‌ پدافند غیرعامل در طرح‌های صنعتی و عمرانی استان بوشهر لحاظ شود

 

عباس جمشیدی  در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر با بیان اینکه این استان از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه اقتصادی و صنعتی و بخش‌های مختلف تاسیساتی دارای موقعیت ممتازی در کشور است.
وی با بیان اینکه استان بوشهر میزبان پروژه‌های ملی مهم و استراتژیک اقتصادی و صنعتی است، تصریح کرد: پیوست فرهنگی، اجتماعی و پدافند غیرعامل در طرح‌های اقتصادی و صنعتی ملی باید در اولویت قرار گیرد.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر با بیان اینکه در طرح‌های ملی که استان بوشهرمیزبان آن است باید نفع منطقه‌ای هم مد نظر باشد، گفت: این استان با وجود داشتن نیروگاه اتمی، پارس جنوبی، پایانه نفتی خارگ و دیگر تاسیسات صنعتی از لحاظ اقتصادی جایگاهی مهم برای کشور دارد ولی مطابق با این ظرفیت‌ها تجهیزات لازم پیگیری و مدیریت حادثه در آن وجود ندارد.
جمشیدی با تاکید بر رضایتمندی مردم در طرح‌های و پروژه‌های ملی تصریح کرد: اگر پروژه ملی در استانها اجرا می‌شود باید پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و پدافند غیرعامل برای آن  تدوین شود در غیر این صورت رضایتمندی مردم حاصل نمی‌شود.
وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌ها برای اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل در طرح‌های صنعتی و عمرانی ملی افزود: در پروژه‌های ملی اگر رضایتمندی مردم  در آن لحاظ نشود پدافند غیر عامل ناکارآمد است.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر با تاکید بر این نکته که مرزنشینان و ساحل نشینان به عنوان مرزبانان واقعی هستند، بیان کرد: یک سوم مردم استان بوشهر با دریا امرار و معاش می‌کنند که باید زمینه معیشت آنان از این عرصه اقتصادی و معیشتی بیش از پیش فراهم شود.
جمشیدی با بیان اینکه مردم استان بوشهر در همه عرصه‌های سیاسی اجتماعی حضوری فعال در صحنه دارند، تاکید کرد: مردم استان بوشهر در همه مراحل انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و صحنه‌های مختلف سیاسی اجتماعی  حضوری فعال و مهمی دارند.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های پدافند غیرعامل نباید تنها سخت افزاری باشد و باید مطابق با تهدیدها انجام شود، گفت: متناسب با نوع تهدیدی که با آن مواجه هستیم باید پیش‌بینی دفاع را هم داشته باشیم که برای تحقق این مهم قبل از اجرای طرح‌های بزرگ زیرساخت‌های پدافند غیرعامل نیز در نظر گرفته شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه این استان از جهات گوناگون برای مقابله با حوادث آماده است، افزود: اجرای تمرین‌های آمادگی برای مقابله با حوادث و برگزاری کارگاه‌های آموزشی  برای کارشناسان و مدیران از جمله برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل است.
کاظم مرادی با اشاره به اینکه هفته پدافند غیر عامل تا هشتم آبان ادامه دارد گفت: در این هفته برنامه‌های گوناگونی تدوین و اجرایی شده است.