جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

پیش‌بینی بازدید ۴ میلیون گردشگر از جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی بازدید ۴ میلیون گردشگر از جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر

دیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری بوشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروز چهار میلیون گردشگر از نقاط دیدنی استان بوشهر بازدید می‌کنند.

پیش‌بینی بازدید ۴ میلیون گردشگر از جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر

 

عباس قلی‌پور در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با بیان اینکه توسعه گردشگری نقش مهمی در پیشرفت هر منطقه و استان دارد اظهار داشت: توسعه گردشگری  علاوه بر مزایای اقتصادی و توسعه‌ای در همدلی، وفاق و توسعه فرهنگ عمومی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری است خاطر نشان کرد: استان بوشهر با داشتن شاخصه‌های گردشگری از جذابیت‌های مهمی در این عرصه برخوردار است که در این زمینه زیرساخت‌های لازم ایجاد شده است.
مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه شهرهای گناوه، دیلم، بوشهر بیشترین نقاط گردشگری استان بوشهر دارد گفت: در ایام تعطیلات نوروز چهار میلیون گردشگر از نقاط دیدنی استان بوشهر بازدید می‌کنند.
قلی‌پور با بیان اینکه بوشهر، گناوه و دیلم بیشترین میهمان نوروزی داشته‌اند افزود: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته استان بوشهر از 31 استان مستفر نوروزی دارد که بیشترین گردشگران از استان‌های فارس، اصفهان، تهران، کهکیلویه و بویراحمد و همدان بوده است.
وی با اشاره به نتایج ارزیابی خدمات سفر در استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته استان بوشهر از نظر کیفیت خدمات به میهمانان نوروزی  در سطح متوسط است و از نظر رضایت‌‌مندی میهمانان در سطح خیلی خوبی قرار دارد بگونه‌ای که 92.5 درصد از خدمات رضایت دارند.
مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری بوشهر با بیان اینکه 84 درصد مسافران نوروزی استان بوشهر مجددا تمایل  سفر به این استان داشته‌اند افزود: 31.2 میهمانان نوروزی زن و 68.8 درصد مرد  بودند که 60 درصد میهمانان نوروزی تا سه روز در استان بوشهر اقامت داشتند.
قلی‌پور با بیان اینکه بیش از 40 درصد از گردشگران نوروزی بیش از سه روز در استان بوشهر اقامت داشتند افزود: 54 درصد مسافران در مدارس، 38.5 درصد در آلاچیق،چادر و مابقی در هتل‌ها و میهمان‌پذیرها اقامت داشتند.