سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

پیشگیری از جرم در استان بوشهر با مشارکت هنرمندان اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشگیری از جرم در استان بوشهر با مشارکت هنرمندان اجرایی می‌شود

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر گفت: هنرمندان در عرصه‌های انتقال فرهنگ و مقابله با آسیب‌های اجتماعی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که با استفاده از توانمندی این قشر روش‌های نوین پیشگیری از جرم در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

پیشگیری از جرم در استان بوشهر با مشارکت هنرمندان اجرایی می‌شود

 

 
 سید احمدرضا فرهی  در نشست با هنرمندان فیلم‌ساز و عکاس بوشهر با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و بزرگداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران با وفایش اظهار داشت: در این هفته برنامه‌های مهمی تدارک و تدوین شده که همه قشرهای مردم از رسالت قضا و نقش این قوه در تحقق حقوق عامه مردم آگاه می‌شوند.
وی با اشاره به نقش مهم و موثر هنرمندان در جامعه و فرهنگ سازی تصریح کرد: هنر و هنرمند مؤثرترین وسیله برای ارشاد و تبلیغ در مقابل جهل و نا آگاهی و فساد درون جامعه و فرهنگ سازی است.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه هنرمندان در ترویج قانون‌مداری و یا قانون گریزی در جامعه نقش مؤثری دارند تصریح کرد: جرم معلول عوامل مختلفی در جامعه  است و هنرمندان می‌توانند بسیاری از این عوامل را در جامعه کنترل و هدایت کنند.
فرهی ضمن بر شمردن عوامل مؤثر در کاهش کنترل سطح فرهنگی جامعه و ایجاد زمینه‌های بزهکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی افزود: در حال حاضر هنرمندان در ارتقا سطح فرهنگ نقش بسزایی را ایفا می‌کنند و هنرمند واقعی هیچوقت به خود اجازه نمی‌دهد که مرتکب جرم و ناهنجاری‌  شود.
وی با بیان اینکه هنرمندان  استان بوشهر با برنامه ریزی مناسب می‌توانند در پیشگیری از  وقوع جرم تأثیر گذار باشند گفت: هنرمندان در عرصه‌های انتقال فرهنگ و مقابله با تهاجم فرهنگی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که باید از توانمندی هنرمندان استان بوشهر در پیشگیری از جرم بیشتر بهره‌برداری شود.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر ضمن تأثیر هنر بر ذهن، افکار و اندیشه مردم یک جامعه خاطرنشان کرد: بی‌شک جامعه‌ای که به هنر و هنرمندان اهمیت می‌دهد کمتر دچار آسیب و انحرا فات اجتماعی و جرایم می‌شود.
وی از اجرای پیشگیری از جرم با مشارکت هنرمندان خبرداد و تصریح کرد: هنرمندان در عرصه‌های انتقال فرهنگ و مقابله با آسیب‌های اجتماعی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که  با استفاده از توانمندی این قشر روش‌های نوین پیشگیری از جرم در استان بوشهر اجرایی می‌شود.
فرهی بابیان اینکه تعامل بین هنرمندان و ایجاد آثار هنری می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از وقوع جرایم داشته باشد بیان کرد: ذهن هنرمندان باید معطوف به جامعه باشد و در آثار خود نیز به این موضوع توجه داشته باشند.