جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

پیشرفت فیزیکی 96درصدی مرکز بهداشت عسلویه - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت فیزیکی 96درصدی مرکز بهداشت عسلویه

پیشرفت فیزیکی 96درصدی مرکز بهداشت عسلویه

پیشرفت فیزیکی 96درصدی مرکز بهداشت عسلویه

جاسم زارعی روز دوشنبه در حاشیه بازدید فرماندار از پروژه های حوزه سلامت عسلویه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول نظام سلامت، با اجرای دهها برنامه موفق درحوزه های درمان و بهداشت آحاد جامعه از آن منتفع شده و رضایت حدود 80درصدی مردم را به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: در این شهرستان نیز علاوه بر اجرای خدمات نوین سلامت و خریداری آمبولانس های آی سی یو دار، کلینیک دندانپزشکی سیار، عملیات احداث طرح های متعدد بهداشتی، درمانی و اورژانس در این شهرستان نیز آغاز شده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، بهره برداری از طرح مراکز خدمات جامع سلامت بیدخون و نخل تقی با اعتبار 50 میلیارد ریال در سال 1395، آغاز عملیات اجرائی 2 خانه بهداشت روستائی در هفته سلامت 96، اجرای کلینیک دهان و دندان و پایگاه اورژانس جاده ای چاه مبارک را از جمله طرح های بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در چهارسال اخیر عنوان کرد.
وی اضافه کرد: بزرگترین پروژه حوزه سلامت شهرستان، مرکز بهداشت شهرستان است که در سه طبقه با مساحت یکهزار و 200 متر مربع احداث شده و تاکنون بیش از 96 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
زارعی افزود: برآورد کلی اعتبار ساخت این مرکز 50 میلیارد ریال است که در سال 2 سال گذشته 6 میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارائی توسط فرماندار شهرستان و معادل آن توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر تخصیص یافته است.
زارعی افزود: در سال جاری نیز با تعامل خوب و حمایت فرماندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مقرر شد، 10میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارائی و معادل آن نیز توسط دانشگاه متبوع تخصیص یابد.
وی یادآورشد: هم اکنون بیش از 20 میلیارد ریال مطالبات پیمانکار این طرح و بیش از 10میلیارد ریال نیز برای تجهیز مورد نیاز است تا در دهه فجر مورد بهره برداری قرار گیرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: تاکنون سه خانه بهداشت، چهار واحد مسکونی پزشک و کارکنان بازسازی و مرمت، تمامی خانه های بهداشت نیز طبق چک لیست استانداردسازی تجهیز شده اند و با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی و فرماندار شهرستان با تخصیص اعتبارات لازم، تاپایان سال جاری تعمیرات همه خانه های بهداشت تحت پوشش انجام خواهد شد.
وی افزود: درصورت تخصیص بموقع اعتبار، پروژه کلینیک دهان و دندان شهرستان عسلویه در دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
شهرستان عسلویه در فاصله 285 کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر و محل اجرای طرح های توسعه میدان گازی پارس جنوبی است .