جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

پیاده‌روی در اربعین حسینی قدرت‌نمایی تمام عیار مسلمانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیاده‌روی در اربعین حسینی قدرت‌نمایی تمام عیار مسلمانان است

پیاده‌روی در اربعین حسینی قدرت‌نمایی تمام عیار مسلمانان است

پیاده‌روی در اربعین حسینی قدرت‌نمایی تمام عیار مسلمانان است

امام جمعه برازجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با اشاره به مراسم پیاده روی و راهپیمایی اربعین حسینی در کربلای معلی اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) چند سالی است  فرهنگ شده و صدها هزار برای شوق حضور در چنین اجتماعی سر از پا نمی‌شناسند و خود را به نجف و از آنجا به کربلا می‌رسانند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح پیاده‌روی در اربعین حسینی را قدرت‌نمایی تمام عیار مسلمانان  دانست و افزود:راهپیمایی اربعین در کربلای معلی یک قدرت‌نمایی تمام عیار مسلمانان به ویژه شیعیان در برابر یزیدیان زمان است.

خطیب نماز جمعه برازجان، با بیان اینکه میلیون‌ها نفر از حداقل 60 کشور جهان در راهپیمایی اربعین حسینی در کربلا حضور دارند خاطر نشان کرد: نه تنها مسلمان بلکه از ادیان گوناگون برای حضور در مراسم در اربعین حسینی خود را به کربلا می‌رسانند و آنرا تبدیل یه یک پدیده فرا دینی و جهانی می‌کنند.

امام جمعه برازجان، به 23 آبان روز حمایت از بیماران کلیوی پرداخت و با تاکید بر کمک‌های مستمر به این بیماران تصریح کرد: رعایت تغذیه سالم، تحرک‌پذیری، توجه به ورزش، مراجعه به پایگاه‌های سلامت محلات از راه‌های پیشگیری از دیابت و بیماری کلیوی است.

مصلح، با اشاره به هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: مطالعه کتاب در جامعه باید به یک فرهنگ تبدیل شود که در این زمینه والدین نقش مهم و اساسی دارند.

وی با بیان اینکه خانواده‌های باید خرید کتاب را جزو سبد مخارج خود قلمداد کنند افزود: کتاب‌خوانی و علم‌آموزی نه تنها یک وظیفه است بلکه یک واجب دینی است.

خطیب نماز جمعه برازجان، ریشه‌‌های دشمنی با آمریکا را مورد اشاره قرار داد و  با بیان افزایش دشمنی آمریکا تصریح کرد: هر چه زمان می‌گذرد دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌های آمریکا و ایادیش نسبت به انقلاب اسلامی بیشتر می‌شود که نشان از جایگاه ضد استکباری و ظلم ستیزی ایران اسلامی است.

خدمات صنایع پتروشیمی‌های مستقر در پارس جنوبی به مناطق پیرامونی عسلویه ستودنی است

امام جمعه عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با قدردانی از حضور حماسی مردم متدین ایران اسلامی در همایش و کنگره جهانی اربعین حسینی در کربلای معلی اظهار داشت: اربعین حسینی عظیم‌ترین اجتماع کنونی بشر است و در هیچ جای جهان مانند آن وجود ندارد.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ، همایش جهانی پیاده روی در اربعین حسینی را نماد عزت و اقتدار مسلمانان دانست و با تاکید بر توجه به زیارت اربعین بیان کرد: براساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی زیارت اربعین  نماد عشق به اهل بیت(ع) تبدیل شده است.

خطیب نماز جمعه عسلویه با بیان اینکه زیارت اربعین به برنامه مهم اجتماعی و خودجوش تبدیل شده افزود:  این برنامه بی‌نظیر است که به صورت خودجوش و بدون دعوت وبرنامه ریزی مردم با عمق جان در آن مشارکت می‌کنند.

امام جمعه عسلویه با بیان اینکه این اجتماعات سبب اتحاد بیشتر مسلمانان و هراس و ترس دشمنان می‌شود گفت: این اجتماعات  که با مدیریت ایران اسلامی شکل می‌گیرد دل دشمن را می‌لرزاند و سبب اتحاد بیشتر مسلمانان شده است.

هاشمی‌نژاد، وقایع اخیر درعربستان را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به بروز اختلاف در دستگاه آل سعود خاطر نشان کرد: با توجه به بروز اختلافات در دستگاه حاکمه و دستگیری شاهزاده‌های آل سعود، اگر هدف محمد سلمان مبارزه با فساد است باید از خودش و پدرش آغاز کند.

وی بااشاره به اینکه زمینه سقود رژیم ال سعود فراهم است تاکید کرد:این اختلافات سبب سقوط این رژیم خیانت‌کار می‌شود که با تحقق آن مردم عربستان اعم از شیعه وسنی از این حکومت راحت می‌شوند.

امام جمعه عسلویه با اشاره به شلیک موشک توسط ارتش و نیروهای مردمی یمن به فرودگاه ریاض گفت: این حمله موشکی بازتاب‌هایی از جمله اظهار نگرانی آمریکا و غرب نسبت به ایرانی بودن موشک داشت که فرمانده کل سپاه پاسداران آن را تکذیب کرد.

هاشمی‌نژاد با قدردانی از مساعدت‌های شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد  به محیط پیرامونی منطقه پارس جنوبی افزود:خدمات  صنایع پتروشیمی‌های منطقه پارس جنوبی به ساکنان پیرامونی شهرستان عسلویه از جمله  تهیه نوشت افزار برای خانواده‌های بی بضاعت، ساخت 7 مدرسه درعسلویه وجم ، کلنگ زنی ساخت 10 مدرسه و کمک به بیماران صعب العلاج ستودنی است.

وی بیان کرد:کمک به ورزش و فعالیت‌های ورزشی و کمک در راستای هوشمند سازی مدارس عسلویه و جم  از دیگر خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی به مناطق پیرامونی است.

کمک به بیماران دیابتی و کلیوی شهرستان دشتی مورد توجه قراربگیرد

امام جمعه خورموج در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با قدردانی از حضور پرشور و شعور مردم دشتی در مراسم اربعین حسینی، همایش بزرگ و جهانی اربعین در کربلای معلی را نماد عشق و علاق مردم ایران اسلامی به اهل بیت(ع) دانست و اظهار داشت: همایش و رزمایش بزرگ جهانی در کربلای معلی در اربعین سید و سالار شهیدان نماد وحدت امت اسلامی و نشان از اوج دلدادگی عاشقان امام حسین (ع) است.

 حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح ، حماسه بزرگ مسلمانان در اربعین در کربلا را غیر قابل توصیف دانست و گفت: این حماسه نشان از عظمت و بزرگی مسلمانان و نعمت بزرگی در برابر دهان کجی‌های دشمنان و وهابیت خبیث است.

خطیب نماز جمعه خورموج  با بیان اینکه از شهرستان دشتی سه موکب با همیاری خیران در کربلا برای پذیرایی از زائران حسینی حضور داشتند افزود: این موکب‌ها روزانه برای یک‌هزار زائر غذا طبخ می‌کردند که از خدمات خادمان اهل بیت(ع) قدردانی می‌شود.

امام‌جمعه خورموج به 19 آبان روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه تمدن بشری پرداخت و تصریح کرد: علم و دانشمند زمانی می‌تواند ارزش داشته باشد که در خدمت مردم قرار گیرد و علمی که برای  بشر منفعتی ندارد علم نیست بلکه جهل مطلق است که ارزشی برای بشریت ندارد.

مصلح به‌روز جهانی دیابت اشاره کرد و افزود: کمک به بیماران دیابتی و کلیوی شهرستان دشتی مورد توجه قراربگیرد چراکه بخش عمده‌ای از بیماران کلیوی این شهرستان فاقد استطاعت مالی و نیازمند کمک خیران هستند.

وی به دستگیری بیش از 500 نفر از شاهزادگان آل سعود پرداخت و با بیان اینکه این تحول در تاریخ‌ آل سعود  بی‌نظیر  است افزود: محمد بن سلمان برای رسیدن به قدرت  بیش از 500 نفر از شاهزادگان سعودی را با حمایت مستقیم آمریکا دستگیر و به زندان انداخته که همه اینها برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

مصلح با بیان اینکه آمریکا شکست‌های مفتضحانه‌ای در عرصه‌های مختلف از جمله در عراق و سوریه خورده است خاطر نشان کرد: امروز توطئه‌ای جدید از عربستان آغاز شده زیرا دشمنی‌های آمریکا علیه کشورمان تمام نشدنی بوده و هر روز چهره جدیدی از این دشمنی‌ها نمایان می‌شود.