جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

پویانمایی «دو قرن مقاومت بچه‌های دریا» در بوشهر رونمایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پویانمایی «دو قرن مقاومت بچه‌های دریا» در بوشهر رونمایی می‌شود

پویانمایی «دو قرن مقاومت بچه‌های دریا» در بوشهر رونمایی می‌شود

پویانمایی «دو قرن مقاومت بچه‌های دریا» در بوشهر رونمایی می‌شود

 

مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر گفت: دهها فیلم سینمایی و پویانمایی در صدا و سیمای مرکز بوشهر امسال رونمایی می‌شود که می‌توان از فیلم سینمایی «۹ و ۵ دقیقه» و پویانمایی «دو قرن مقاومت بچه‌های دریا» نام برد.

 سیدحسین ناظر در نشست کارکنان صدا و سیمای مرکز بوشهر با امام جمعه این شهر با اشاره به برخی از فعالیت‌های صورت ‌گرفته در سال گذشته اظهار داشت: سال 94 برنامه‌ریزی‌ها و اجرای کارهای انجام شده که امسال به بار خواهد نشست و مردم از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی از رو نمایی دهها فیلم و پونمایی در صدا و سیمای مرکز بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در حوزه‌ سیما امسال از دهها فیلم سینمایی و پویانمایی در این مرکز رونمایی می‌شود که می‌توان به فیلم سینمایی «9 و5 دقیقه» درباره‌ حماسه شهید یاسینی و پویانمایی «دو قرن مقاومت بچه‌های دریا» نام برد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به اینکه کار تولید پویانمایی از مراکز گرفته شده و به‌صورت متمرکز در تهران تولید می‌شود، تصریح کرد: تولید پویانمایی «دو قرن مقاومت بچه‌های دریا» مجموعه‌ای 150 قسمتی است که پیشتر کار تولید آن در مرکز بوشهر آغاز شده بود و تاکنون 30 قسمت آن آماده است.

وی با بیان اینکه این پویانمایی با مشارکت مرکز هنرهای رقومی سپاه پاسداران تهیه و تدوین شده گفت: در این پویانمایی از  حماسه و مبارزات شهید رئیسعلی دلواری تا دفاع مقدس هشت ساله و مبارزه‌ شهید نادر مهدوی و دستگیری سربازان آمریکایی در نزدیکی جزیره‌  فارسی ارائه  شده است.

ناظر از تصویب تولید اثر گیاه و ضیا در صدا و سیمای مرکز بوشهر خبرداد و افزود: در معرفی استان بوشهر هم به سبب جاذبه و توانمندی‌های که به‌ویژه در بعد علمی وجود دارد تولید اثر «گیاه و ضیا» تصویب شده که اثر خوبی می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر با اشاره به برنامه‌های رادیویی در مرکز بوشهر بیان کرد: در حوزه‌ صدا مستند شهید شاخص سال 94 شهید نادر مهدوی در دست ساخت است و در بخش موسیقی هم 6 اثر فاخر برای ماه محرم در حال تولید است.

وی با بیان اینکه صدا و سیما مرکز بوشهر در بخش داخلی امسال را «سال شهرستان‌ها» نامگذاری کرده گفت: در همین ارتباط بنا داریم با ارتقاء سخت‌افزارهای فنی در 4 نقطه‌ استان برای ارتباطات زنده‌ رادیویی و تلویزیونی استودیوی پخش زنده ایجاد کنیم تا ظرفیت‌های همه‌ نقاط استان معرفی شود.

ناظر با اشاره به پوشش صدا و تصویر از طریق صدا و سیمای مرکز بوشهر بیان کرد:  سیگنال‌رسانی صدا وتصویر برای امواج AM در 100 درصد، mp4 در 80 درصد، آنالوگ در 95 درصد و دیجیتال هم در 92 درصد استان بوشهر را تحت پوشش قرار داده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر از رشد 30 درصدی برنامه‌های معارفی و مذهبی به‌ویژه در پخش زنده خبر داد و افزود: استان بوشهر در پوشش آیین ترتیل‌خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان سرآمد است و امسال قرار است در شهرستان‌ها نیز این جمع‌خوانی برگزار شود.

وی با اشاره به آمادگی صداوسیمای مرکز بوشهر برای تدوین و اجرای فریضه‌  مهم امربه ‌معروف و نهی‌ازمنکر گفت: امسال سال شکوفایی بیش از پیش برنامه‌سازی و تحول در بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است.