جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

پنج هزار تن موادغذایی از استان بوشهر به قطر صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج هزار تن موادغذایی از استان بوشهر به قطر صادر شد

پنج هزار تن موادغذایی از استان بوشهر به قطر صادر شد

پنج هزار تن موادغذایی از استان بوشهر به قطر صادر شد

محمد مهدی بنچاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روزانه از بندر دیر 350 تن و بندر بوالخیر تنگستان 750تن مواد غذایی به قطر ارسال می شود.
وی بیان کرد: بتازگی نخستین محموله موادغذایی بندرگناوه نیز به وزن 240 تن به بندر قطر صادر شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: بندر های این استان به سبب موقعیت ویژه در ساحل خلیج فارس حدود 148 مایل دریایی با قطر فاصله دارند که این فاصله مکانی موقعیت بسیار مناسبی برای صادرات به قطر در استان بوشهر ایجاد کرده است.
وی گفت: بندرهای استان بوشهر توانایی و ظرفیت لازم برای صادرات مواد غذایی به قطر دارند که در این بخش بندرهای دیر، بوالخیر و گناوه در امر تجارت دریایی به کشور قطر پیشتاز هستند.
بنچاری ادامه داد: استان بوشهر با 937 کیلومتر نوار ساحلی آبراه بین‌المللی و استراتژیک خلیج فارس است که این مزیتی مهم در توسعه مراوده تجاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس را فراهم آورده است.
وی یادآور شد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندرهای استان بوشهر هم اکنون 9 میلیون تن در سال است که این ظرفیت با تکمیل طرح‌های در دست اجرا افزایش می یابد.
بنچاری ادامه داد: اسکله‌ها و شناورهای مورد نیاز در بندر بوشهر برای توسعه فعالیت‌های تجاری فراهم است و در این ارتباط زیرساخت‌های لازم بندر های11 گانه استان بوشهر در عرصه‌های گوناگون اسکله‌ای، شناوری، انبارهای نگه‌داری کالا و تجهیزات کانتینری توسعه خواهد یافت.