جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

پنجره واحد تجاری در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنجره واحد تجاری در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد

معاون استاندار بوشهر گفت: برای تسریع در فرایند فعالیت‌های بازرگانی پنجره واحد تجاری در گمرک بوشهر راه‌اندازی و ۲۰ دستگاه اجرایی در این حوزه فعالیت می‌کنند.

پنجره واحد تجاری در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد

 

سعید زرین‌فر در بازدید از گمرک بوشهر با تاکید بر نقش گمرک در امور فعالیت‌های بازرگانی و اقتصادی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر مرتبط با امر تجارت همکاری بیشتری با گمرک داشته باشند.
وی با بیان اینکه تسریع در صدور مجوزهای ترخیص کالا در مر صادرات و واردات منوط به مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی است تصریح کرد: با توجه اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت گمرک و ترخیص کالا منوط به اعطای مجوزهای لازم از سوی دستگاههای اجرایی مرتبط با امر تجارت است انتظار می‌رود این دستگاه‌های اجرای هماهنگی و همکاری بیشتری در این باره با گمرک داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و منایع انسانی استاندار بوشهر از راه‌اندازی پنجره واحد تجاری مستقر در گمرک بوشهر خبرداد و افزود: هم اکنون بیش از 20 دستگاه اجرایی برای صدور مجوزهای مورد نیاز با گمرک در ارتباط هستند که همکاری بیشتر این دستگاه‌ها سبب کاهش زمان ترخیص کالا و تسهیل تجارت می‌شود.
زرین‌فر ایجاد پنجره واحد تجاری اقدامی ضروری از سوی گمرک در راستای تسهیل و بهبود فرآیند تجاری عنوان کرد و اظهارداشت: ایجاد این پنجره سبب کاهش زمان تجارت و اسناد و هزینه‌های صادرات و واردات می‌شود و همین موضوع هم به بهبود رتبه تجارت فرامرزی کمک می‌‌کند.
وی با تاکید بر تقویت این پنجره در گمرک بوشهر گفت: انتظار می‌رود دستگاه های اجرایی با جدیت بالاتر ضمن افزایش اختیارات کارکنان خود مستقر در این پنجره زمینه پاسخگویی بهتر به ارباب رجوع را فراهم کنند.