جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی در آستانه مسدود شدن - نمایش محتوای خبر

 

 

پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی در آستانه مسدود شدن

فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: آب در زیر پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی تا بدنه سطحی پل بالا آمده اما هنوز طغیان نکرده است و در صورت ادامه این وضعیت ناچار به بستن راه ورود و خروج پل هستیم.

پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی در آستانه مسدود شدن

 

غلامرضا مهرجو افزود: آب زیر پل مند شرقی تا غرق کامل شمع ها و عرشه های نگهدارنده بالا آمده است و این حجم آب در این منطقه در 30 سال اخیر بی سابقه است و فقط در جریان سیل سال 65 این میزان حجم آب در رودخانه مند مشاهده شده است.
وی اضافه کرد: در صورت رسیدن آب به بدنه پل ناچار به مسدود کردن تردد در آن و یک طرفه کردن مسیر از شهر خورموج به شهرهای کنگان، عسلویه و پارس جنوبی هستیم.
مهرجو ادامه داد: در زمان حاضر همه امکانات لازم در حاشیه پل مستقر شده و در صورت بالا آمدن آب شکستن بخشی از جاده منتهی به پل شرقی برای جلوگیری از آبگرفتگی روستاهای حاشیه مند در دستور کار است.
فرماندار دشتی اضافه کرد: همه مسئولان شهرستان دشتی و امدادگران در آماده باش کامل هستند.
مهرجو یادآورشد: بارندگی های شدید همچنان در شهرستان وجود دارد اما بجز آبگرفتگی برخی جاده های روستایی تاکنون حادثه خاصی نداشته ایم.
مهرجو افزود: راه روستایی کردلان در بخش شنبه و طسوج به دلیل بالا آمدن رودخانه مند و راه روستاهای دهستان کبگان به دهداری از طریق پل گزدراز مسدود است و این روستاها می توانند از مسیر راه ارتباطی حاشیه کوه مند به مرکز شهرستان آمد و شد کنند.
وی گفت: تاکنون هیچ روستایی در حاشیه رودخانه مند تخلیه نشده و به اهالی همه روستاهای این منطقه اعلام شده در صورت بیشتر بالا آمدن آب آماده تخلیه باشند.
فرماندار دشتی از شهروندان خواست از توقف و حضور در حاشیه پل ها، ابنیه ها و آبراه ها بویژه حاشیه رودخانه مند بجد خودداری کنند تا نیروهای امدادی بتوانند در صورت نیاز براحتی و سرعت به کمک مردم بروند.