سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر افتتاح می‌شود

فرماندار بوشهر گفت: برای برطرف کردن مشکل آب آشامیدنی شهرستان بوشهر طرح‌های مهمی تدوین شده که بزودی پروژه آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.

پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر افتتاح می‌شود

 

عباس جمشیدی در نشست شورای اداری شهرستان بوشهر با تبریک هفته وحدت  با تاکید بر نقش مهمی اتحاد مسلمانان در نابودی دشمنان اسلام اظهار داشت: وحدت و همدلی شیعه و سنی رمز پیروزی مسلمانان در همه جبهه‌ها  است.
وی با بیان اینکه فضای همدلی و اتحاد در بوشهر حاکم است گفت با تعاملات خوبی که در استان صورت گرفته و با ارتباط خوبی که  میان ائمه جمعه در جزیره شیف، خارگ و بوشهر سراغ داریم  فضای همدلی و وحدت در جامعه وجود دارد.
فرماندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح تحول نظام نظام سلامت در رسیدگی به وضعیت درمان مردم تصریح کرد:  با اجرای این طرح در حوزه بهداشت و درمان میزان پرداختی از جیب مردم در روستا به سه تا چهار درصد و در شهرها بین 5 تا 6 درصد رسیده که نشان از اقدامات خوبی است که با همه کمبودها در این زمینه انجام شده است.
جمشیدی با بیان اینکه در تمامی حوزه‌ها به ویژه تامین کسری و کمبود آب اقدامات خوبی انجام گرفته است، بیان کرد: برای برطرفک کردن مشکلات تامین آب آشامیدنی بوشهر طرح‌های مهمی در حوزه ایجاد آب شیرین‌کن تدوین و اجرا شده بگونه‌ای که بزودی پروژه آب شیرین‌کن 10 هزار متر مکعبی بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به تدوین طرح آب شیرین کن 35 هزار متر مکعبی با مشارکت نیروگاه اتمی بوشهر گفت: با ساخت پروژه 35 هزار متر مکعب آب‌شیرین‌کن  و ایجاد 200 هزارمترمکعب آب‌شیری‌کن در نیروگاه اتمی بوشهر کمبود آب را برای همیشه در بوشهر برطرف می‌شود.
جمشیدی با اشاره به اینکه در حوزه برق هم پروژه‌های مهمی انجام شده  است، افزود: پیش از این در جزایر شیف و خارگ با خاموشی‌های مکرر روبه‌رو بودیم اما هم اکنون این مشکل رفع شده است و حتی واگذاری انشعاب انجام می‌شود.
در این نشست شیخ بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر از همدلی بین شیعه و سنی در بوشهر خبرداد و گفت: الفت قلب‌ها در اهل تشیع و تسنن سبب وحدت بیشتر شده که در حیطه قدرت الهی است.