جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

پرواز بوشهر به کیش ۲۰ آبان‌ماه برقرار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پرواز بوشهر به کیش ۲۰ آبان‌ماه برقرار می‌شود

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر گفت: اکنون پرواز بوشهر به دبی، تهران، اصفهان، خارگ، مشهد برقرار است که از ۲۰ آبان‌ماه امسال پرواز بوشهر به کیش برقرار می‌شود.

پرواز بوشهر به کیش ۲۰ آبان‌ماه برقرار می‌شود

 

در مراسمی به مناسبت روز جهانی مراقبت پرواز در همایشی از 35 کنترلر فرودگاه بوشهر تجلیل شد.
معاون عمرانی استاندار در این همایش با بیان اینکه استان بوشهر چهار فرودگاه فعال دارد، اظهار داشت: در مرکز استان به سبب محدوده قابل پوشش پروازی و موقعیت حساس استان، وجود نیروگاه اتمی، تاسیسات نفت و گاز در جزیره خارگ حجم پروازها گسترده است.
سید محمد حسن باستی افزود:در برج مراقبت پرواز استان بوشهر این قابلیت وجود دارد که همه خدمات ایمنی و امنیت در این استان ایجاد شود.
فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر نیز گفت:همان‌طور که در مواقع مشکلات همه ما به مبدا آفرینش اتکا می‌کنیم در پروازها نیز اتکا ما به برج مراقبت پرواز و کنترلرهاست.
امیر سرتیپ خلبان اسماعیل لشکری افزود:اعتماد به نفس، رضایتمندی شغلی و آموزش از مواردی است که برای انتخاب حرفه کنترلر برج مراقبت لازم است.
مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر نقش مهم حرفه مراقبت پروازی مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: حرفه مراقبت پرواز از مشاغل حساس و سخت است فضای کاری استان بوشهر نیز به سبب اهمیت خاص و استراتژیک از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
عباس محمدی افزود: فرودگاه بوشهر یکی از فرودگاه‌های مجهز کشور است و یکی از بهترین سطوح پروازی در این فرودگاه انجام می‌شود.
وی از افزایش شرکت‌های هواپیمایی در استان بوشهر خبرداد و گفت: سال 92 تنها دو شرکت هواپیمایی در بوشهر فعالیت داشتند در حالی‌که هم اکنون 5 شرکت فعال هستند که سه شرکت اقدام به هندلینگ می‌کنند و این موضوع برای فرودگاه بوشهر فرصت بسیار خوبی است.
مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر  با اشاره به اینکه هفته‌ای 77 پرواز از فرودگاه استان بوشهر انجام می‌شود، بیان کرد:در حال حاضر از بوشهر پرواز به دبی، مشهد، تهران، خارگ و اصفهان برقرار است که در 20 آبان‌ماه برقراری پرواز کیش  برقرار می‌شود