جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی در نوار ساحلی بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی در نوار ساحلی بوشهر

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: برای مقاوم سازی مسکن روستایی در نوار ساحلی استان بوشهر ۲۰ میلیون تومان و سایر نقاط روستایی ۱۸ میلیون تومان به ازا هر واحد تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی در نوار ساحلی بوشهر

 

حمید حیدری‌بریدی در بازدید معاون بنیاد مسکن کشور از طرح‌های روستایی استان بوشهر با بیان اینکه مقاوم سازی مسکن روستایی از اولویت برنامه‌های این نهاد است اظهار داشت: برای مصون ماندن و مقاوم‌‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در مقابل انواع بحران‌ها تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.
وی از افزایش پرداخت تسهیلات در مناطق روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت خبرداد و تصریح کرد: برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی در مناطق ساحلی و مرزی استان بوشهر به ازا هر واحد مسکونی 20 میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اینکه 2 هزار و 500 واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی می‌شود خاطرنشان کرد: در این راستا برای واحدهای مسکونی غیر از نقاط مرزی و ساحلی به ازا هر واحد مسکونی 18 میلیون تومان وام کم بهره پرداخت می‌شود.
حیدری با اشاره به پیشرفت 84 درصدی طرح‌های مقاوم سازی مسکن روستایی استان بوشهر افزود: واحدهایی که نیمه کاره هستند تسهیلات بلاعوض برای تکمیل آنها پرداخت می‌شود که از 10 میلیارد ریال اعتبارات تخصیصی در این باره تاکنون شش میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تکمیل طرح‌های مسکن روستایی استان بوشهر پرداخت شده است.
وی بهینه سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی، ایجادمسکن مقاوم و بادوام روستایی و  حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی از اهداف اجرای طرح‌های مقاوم سازی مسکن روستایی دانست.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی به همه متقاضیان پرداخت می‌شود تصریح کرد: متقاضیانی که قصد تخریب و نوسازی واحد مسکونی و یا در صدد ایجاد واحد جدید در روستای محل سکونت خود دارند می‌توانند از این وام استفاده کنند.
حیدری افزود: با اجرای طرح مقاوم سازی ضمن نوسازی و بهسازی واحدهای مسکن روستایی، این واحدها در مقابل بحران‌های مختلف مقاوم سازی شود