سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پرداخت زکات در استان بوشهر ۱.۵ درصد افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت زکات در استان بوشهر ۱.۵ درصد افزایش می‌یابد

پرداخت زکات در استان بوشهر ۱.۵ درصد افزایش می‌یابد

پرداخت زکات در استان بوشهر ۱.۵ درصد افزایش می‌یابد

 

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت بیش از ۲۱ میلیارد ریال سال گذشته زکات در استان پرداخت شد که امسال پیش بینی می‌شود ۱.۵ درصد افزایش یابد.

 احمد لطفی  با بیان اینکه بارش مطلوب باران در استان خوشحالی کشاورزان را فراهم کرد اظهار داشت: بدون شک یکی از مهم‌ترین عامل افزایش محصول که با بارش مطلوب باران همراه است پرداخت زکات است که کشاورزان استان بوشهر در این حوزه  خوب عمل کردند.

وی با اشاره به افزایش محصول گندم در استان بوشهر بیان کرد: براساس اعلام مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر امسال بیش از 3 برابر سال قبل گندم برداشت می‌شود که شکرگذاری زارعان در پی داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت زکات در سال گذشته خبرداد و افزود: بیش از 21میلیارد و 238 میلیون ریال زکات در سال گذشته در این استان  پرداخت شد.

لطفی با بیان اینکه از این مبلغ زکات جمع‌آوری‌شده 17 میلیارد و 109 میلیون ریال آن مربوط به زکات‌های واجب و مستحبی است بیان کرد:  سال قبل علاوه بر جمع‌آوری زکات مستحبی و واجب، مردم استان بوشهر بیش از 4 میلیارد و 128 میلیون ریال به زکات فطره پرداخت کردند.

وی با بیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در همان شهر و روستا هزینه می‌شود، گفت: با توجه به افزایش روند رو به رشد پرداخت زکات در استان بوشهر پیش بینی می‌شود میزان جمع‌آوری زکات از مردم متدین استان بوشهر امسال به میزان 1.5 درصد افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر زکات جمع‌آوری‌شده را شامل خرما، گندم و جو برشمرد و خاطرنشان کرد: 60درصد از زکات جمع‌آوری‌شده صرف کمک به امور نیازمندان و 40 درصد آن نیز صرف پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه شد.

لطفی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی امید تلاش می‌شود ضمن کاهش فقر در همه عرصه‌های عدالت اجتماعی محقق شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان بوشهر نیز گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته شاهد بارندگی های خوبی در شهرستان بوشهر بودیم پیش بینی می‌شود افزون بر 15 هزار تن گندم در شهرستان بوشهر گندم برداشت شود که 40 تن آن مشمول پرداخت می‌شود.

احمدعدنانی با بیان اینکه 40 درصد از وجوه زکات حاصل شده برای عمران و آبادی همان روستا هزینه می‌شود اظهار داشت: اولویت در پرداخت زکات با محرومان، فقرا ونیازمندان در هر منطقه است وبین آنها توزیع می شود و 40 درصد از وجوه زکات حاصل شده برای عمران و آبادی همان روستا هزینه می‌شود.