جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

پدیده ریزگردها در استان بوشهر چاره‌اندیشی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پدیده ریزگردها در استان بوشهر چاره‌اندیشی شود

پدیده ریزگردها در استان بوشهر چاره‌اندیشی شود

پدیده ریزگردها در استان بوشهر چاره‌اندیشی شود

امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به اینکه پدیده ریزگردها آسیب جدی به سلامتی مردم و محصولات کشاورزی وارد می‌کند باید راهکارهای لازم برای مهار و کنترل این پدیده در استان بوشهر ارائه شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری در نشست با مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه محیط زیست زیر بنای رشد و توسعه همه جانبه در ابعاد گوناگون اجتماع است اظهار داشت: اجرا و طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی بدون مطالعات زیست محیطی امکان پذیر نیست که این خود نقش مهم عرصه حفاظت محیط زیست در جامعه نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر ترسیم برنامه زیست محیطی در استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس طرح‌های توسعه‌ای استان بوشهر باید برنامه چشم‌انداز افق1404 ترسیم و بر اساس آن طرح اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه تخریب محیط زیست صدمات جبران ناپذیری به جامعه وارد می‌کند افزود: کوچکترین تخریب محیط زیست بزرگترین زیان زیست محیطی  به جامعه وارد می‌کند که در این راستا صدمات جبران ناپذیری به زندگی و حیات انسان و جانوران وارد می‌کند.

امام جمعه بوشهرمحیط زیست را منظومه‌ای برای حیات بشر دانست و گفت: محیط زیست  خداوند به گونه‌ای آفریده که اگر تخریب نشود منظومه‌ای مناسب برای حیات است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه تخریب محیط زیست سبب تهدید انسان می‌شود افزود: منظومه محیط زیست وقتی تخریب می‌شود  عوامل تخریب‌زا آن سبب تهدید حیات انسان می‌شود.

وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی مهم‌ترین ماده غذایی انسان‌ها است افزود: وقتی که خاک و اراضی کشاورزی دچار آلودگی زیست محیطی می‌شود بر زندگی و حیات انسان تاثیرگذار می‌گذارد و زندگی انسان را در مخاطره بیماری‌ها قرار می‌دهد.

امام جمعه بوشهر رها کردن پسماندها را عوامل مهم تخریب محیط زیست دانست و گفت: فرهنگ دفن بهداشتی پسماند در جامعه باید نهادینه شود که در این راستا سازمان حفاظت محیط زیست نقش مهم و موثری دارد.

صفایی بوشهری یکی از مشکلات استان بوشهر را پدیده ریزگرد دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه پدیده ریزگردها آسیب جدی به سلامتی مردم و محصولات کشاورزی وارد می‌کند باید راهکارهای لازم برای مهار و کنترل این پدیده در استان بوشهر ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر حفظ و ارتقا محیط زیست به مفهوم ارتقا جغرافیای زندگی  دانست و گفت: استان بوشهر از دریا تا مراکز آلاینده فسیلی مداوم در معرض تخریب است که باید راهکارهای لازم در این حوزه‌ها ارائه شود.

وی از فعالیت‌های پیدا و پنهان محیط زیست استان بوشهرابراز خرسندی کرد و گفت: از طرح‌ها و برنامه‌هایی که در استان بوشهر اجرا شده  خیلی از مشکلات در حال برطرف شدن است.