سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

پدافند هوایی جنوب به سامانه‌های موشکی پیشرفته مجهز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پدافند هوایی جنوب به سامانه‌های موشکی پیشرفته مجهز شد

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب گفت: سامانه‌های موشکی مرصاد و یازهرا(س) که با تلاش متخصصان صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده به تجهیزات پدافند هوایی منطقه جنوب افزوده شد.

پدافند هوایی جنوب به سامانه‌های موشکی پیشرفته مجهز شد

 

امیر غلامعباس اسماعیل‌زاده در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با بیان اینکه وجود ارتشی توانمند در ایران اسلامی مایه آرامش و دلگرمی کشور شده است، اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند پدافند هوایی جز خطوط مقدم و اصلی کشور است.
وی با بیان اینکه پدافند هوایی چهار ماموریت مهم دارد، تصریح کرد: کشف، شناسایی، ره‌گیری و انهدام از ماموریت‌های پدافند هوایی است.
فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب با اشاره به اینکه در 3 هزار و 600 نقطه ایران اسلامی عملیات کشف بطور مستمر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: اهداف مورد نظر هوایی با داشتن امکانات راداری پیشرفته کمتر از 2 دقیقه کشف می‌شود.
اسماعیل‌زاده ره‌گیری و درگیری را از مراحل دیگر ماموریت‌های پدافند دانست و تصریح کرد: به‌واسطه داشتن سامانه موشکی برد بلند، برد متوسط و توپخانه ماموریت‌های پدافند هوایی با دقت بالا و دقیق انجام می‌شود و هیچ شیئی از دیده فرزندان شما در پدافند هوایی پنهان نمی‌ماند.
وی با اشاره به عملیات ره‌گیری در 24 ساعت گذشته افزود: در مدت 24 ساعت گذشته در منطقه جنوب که دو استان بوشهر و فارس تحت پوشش قرار دارد 343 ره‌گیری مسیر انجام شد.
فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب با اشاره به ساخت انواع سلاح‌های مورد نیاز پدافند هوایی در صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: رادارهای پیشرفته برد بلند، برد کوتاه و برد متوسط، موشک زمین به هوا،  انواع سامانه‌های موشکی و توپخانه در صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است.
اسماعیل‌زاده با اشاره به افزوده شدن سامانه‌های موشکی به تجهیزات پدافند هوایی منطقه جنوبی خاطرنشان کرد: سامانه‌های موشکی مرصاد و  یازهرا(س) که با تلاش متخصصان صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده به تجهیزات پدافند هوایی منطقه جنوب افزوده شد.
وی با بیان اینکه ساخت این سلاح‌ها نشان می‌دهد که روی پای خود ایستاده‌ایم، گفت: تامین امنیت آسمان جمهوری اسلامی ایران از افتخارات ماست و اکنون فضای این کشور از امن‌ترین فضاهای جهان است که این مهم سازمان بین‌المللی هوانوردی (ایکائو) اعلام کرده است.
فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب تاکید کرد: جوانان ایران اسلامی در پدافند هوایی منطقه جنوب در دفاع از امنیت این مرز و بوم از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند و آماده جانبازی در راه پاسداری و امنیت کشور است.