حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

پخش زنده اردوی راهیان نور دریایی از شبکه‌های سراسری - نمایش محتوای خبر

 

 

پخش زنده اردوی راهیان نور دریایی از شبکه‌های سراسری

پخش زنده اردوی راهیان نور دریایی از شبکه‌های سراسری

پخش زنده اردوی راهیان نور دریایی از شبکه‌های سراسری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، سید حسین ناظر در نشست ستاد برگزاری اردوی راهیان نور دریایی در جزیره خارگ، افزود: افزون بر این، اعزام کاروان راهیان نور از اسکله شهید محلاتی بوشهر به این جزیره نیز به صورت زنده از شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد.

فرمانده قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور رسانه ملی در استان بوشهر همچنین بیان کرد: صداوسیمای مراکز بوشهر، هرمزگان، خوزستان، آبادان، ایلام، کرمانشاه و آذربایجان غربی، انعکاس حضور معنوی وگسترده کاروان‌های راهیان نور را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: صداوسیمای مرکز بوشهر علاوه بر پوشش گسترده خبری و زنده رادیویی و تلویزیونی راهیان نور دریایی از بیستم اسفند تا بیستم فروردین، دو مستند رادیویی و تلویزیونی هم تولید خواهد کرد.

سردار رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و سرهنگ حمید خرمدل جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان، هم گفتند که 20 هزار نفر با شرکت در اردوهای راهیان نور روزهای آخر امسال و ابتدای سال آینده به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در خوزستان و جزیره خارگ اعزام می‌شوند.

به گفته آنان، شرکت کنندگان در اردوی راهیان نور دریایی با حضور در گلزار شهدا و بازدید از نمایشگاه‌ دفاع مقدس، بیمارستان و سنگرهای زیرزمینی، کشتی سوخته و اسکله نفتی با ایثارگری‌ها و رشادت‌های مردم خارگ و کارکنان صنعت نفت در دوران دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

جزیره خارگ در هشت سال جنگ تحمیلی بیش از دو هزار و 800 بار بمباران شد اما با ایثارگری مردم و کارکنان نفت، حتی یک لحظه صادرات نفت از این جزیره متوقف نشد و به همین علت خارگ، جزیره مقاومت لقب گرفته است.

جزیره خارگ در 57 کیلومتری شمال غربی بوشهر قرار دارد و بیش از 90 درصد نفت کشور از اینجا صادر می‌شود.