جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

پای مصنوعی برای "جبیر بوشهری" ساخته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پای مصنوعی برای "جبیر بوشهری" ساخته شد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: جبیر بوشهری که یک پایش قطع شده بود با انتقال به مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان برای نخستین بار برای وی پای مصنوعی ساخته شد

پای مصنوعی برای

 

 حسین دلشب در نشست بررسی وضعیت مناطق حفاظت شده استان بوشهر با بیان اینکه این استان در حوزه حفاظت حیات وحش دارای مناطق بکر و مهمی است اظهار داشت: منطقه خارگ و مند، نایبند و دیگر نقاط حفاظت داشته استان بوشهر  زیستگاه مهمی برای حیات وحش از جمله آهو، جبیر، کل، بز و دیگر حیوانات است.
وی با اشاره به اینکه تعداد آهوان جزیره خارگ افزایش یافته است تصریح کرد: بر‌اساس سرشماری انجام شده تعداد آهوان در جزیره خارگ افزایش یافته که با توجه به محدود بودن این جزیره لازم است مناطقی که با محیط خارگ هم‌سازگار است بخشی از این آهوان منتقل شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه نایبند در جنوب استان بوشهر نیز زیستگاه انواع حیوانات و جانوران است خاطر نشان کرد: در حفاظت از این منطقه مهم که به عنوان نخستین پارک دریایی ایران معرفی شده مردم نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که در این راستا مردم ساکن در مناطق حفاظت شده با سیاست‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان همراه هستند.
دلشب با اشاره به اینکه با بیان اینکه با تلاش مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان پای مصنوعی برای جبیر صدمه دیده بوشهری ساخته شد تصریح کرد: جبیر بوشهری که یک پایش قطع شده بود با انتقال به مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان برای نخستین بار برای وی پای مصنوعی ساخته شد.
وی از وجود 8 منطقه حفاظت شده در استان بوشهر خبرداد و گفت: از هشت منطقه تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست دراستان بوشهر، شش منطقه دارای عرصه‌های دریایی و ساحلی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه 6.5 درصد اراضی استان بوشهر زیر پوشش حفاظت محیط زیست است بیان کرد: برای رسیدن به میانگین جهانی اراضی تحت پوشش محیط زیست استان بوشهر افزایش می‌یابد.