سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

پایگاه‌های امداد و نجات دریایی استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

پایگاه‌های امداد و نجات دریایی استان بوشهر افزایش می‌یابد

رئیس اداره ایمنی بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: اکنون ۵ پایگاه امداد و نجات دریایی در پهنه خلیج فارس استان بوشهر به یاری سانحه‌دیدگان می‌شتابند که تا پایان امسال به ۶ پایگاه‌ افزایش می‌یابد.

پایگاه‌های امداد و نجات دریایی استان بوشهر افزایش می‌یابد

 

 حسین طالب‌نژاد  با بیان اینکه مراکز امداد و نجات دریایی نقش مهمی در رسیدگی به حادثه دیدگان دریایی دارد اظهار داشت: استان بوشهر دارای طولانی‌ترین ساحل با خلیج فارس است که تردد شناورها از این آبراه استراتژیک همواره مورد توجه بوده است.
وی از ایجاد مرکز هماهنگی نجات دریایی در بندر بوشهر خبرداد و تصریح کرد: این مرکز مجهز به سیستم­‌های پیشرفته مخابراتی برای پوشش رادیویی منطقه خلیج فارس برای دریافت پیام‌­ شناورهای حادثه دیده در آب‌های خلیج ­فارس است.
رئیس اداره  ایمنی بنادر و دریانوردی استان بوشهر شماره تلفن 1550 را شماره ثابت مرکز نجات دریایی بوشهر دانست و تصریح کرد: تلفن اطلاع‌رسانی 1550 در مرکز اصلی جست‌وجو و نجات دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برای محدوده آبهای خلیج فارس استان بوشهر تعیین شده  که دریانوردان می‌توانند خدمات لازم از این مرکز دریافت کنند.
طالب‌نژاد با بیان اینکه اکنون 5 پایگاه امداد و نجات در بنادر استان بوشهر خدمات‌رسانی می‌کنند افزود: مراکز جست‌وجو و نجات دریایی بوشهر، خارگ، بندر عامری، دیر و عسلویه با داشتن شناور پیشرفته جستجو و نجات و تجهیزات لازم و نیروی انسانی توانمند خدمات لازم را به دریانوردان ارائه می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه امسال ششمین پایگاه امداد و نجات دریایی استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود گفت: با تامین شناور امداد و نجات و تجهیزات مورد نظر ششمین پایگاه امداد و نجات دریایی در دیلم ایجاد می‌شود.
رئیس اداره  ایمنی بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام عملیات امداد و نجات به شناور در حال غرق در بندر عامری خبرداد و افزود: در پی اعلام اضطرار شناور ماه رویان 2 به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر آب‌گرفتگی شدید  و احتمالاً غرق شدن، بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام گرفت و ناجی 2 همراه با پمپ تخلیه آب به محل اعزام شد. با رسیدن ناجی 2 به موقعیت اعلام شده، عملیات تخلیه آب از شناور انجام وسرنشینان از غرق شدن نجات یافته ند.