سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

پایه‌های مشعل سکوی فاز ۱۸ پارس جنوبی از صدرا بارگیری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پایه‌های مشعل سکوی فاز ۱۸ پارس جنوبی از صدرا بارگیری شد

پایه‌های مشعل سکوی فاز ۱۸ پارس جنوبی از صدرا بارگیری شد

پایه‌های مشعل سکوی فاز ۱۸ پارس جنوبی از صدرا بارگیری شد

 

مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا گفت: با تلاش متخصصان شرکت صدرای بوشهر ۳ پایه مشعل سکوی فاز ۱۸ پارس جنوبی ساخته و برای نصب در میدان گازی پارس جنوبی بارگیری شد.
علی زارعی با بیان اینکه شرکت صدرای بوشهر فعال می‌شود اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده شرکت صدرای بوشهر از حال رکود خارج و فعال می‌شود که نقش مهمی در تامین اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر دارد.
وی با بیان اینکه در شرکت صدرای بوشهر صنایع کشتی سازی رونق می‌گیرد تصریح کرد: با پیگیری‌های استاندار بوشهر و مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیا بخش کشتی سازی شرکت صدرای بوشهر فعال و زمینه رونق این بخش فراهم می‌شود.
مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا  با اشاره به اینکه اکنون سکوهای پارس جنوبی در شرکت صدرا در حال ساخت است خاطر نشان کرد: همزمان 10 سکوی گازی پارس جنوبی در جزیره صنعتی صدرا در بوشهر در حال ساخت است که به طور میانگین 67 درصد پیشرفت دارند.
زارعی از بارگیری 3 پایه مشعل سکوی فاز 18 پارس جنوبی خبرداد و گفت: این پایه‌ها با تلاش متخصصان صدرای بوشهر ساخته شد و اکنون برای نصب در میدان گازی پارس جنوبی بارگیری شد.
وی وزن این سازه‌ها و شمع‌های آن را 915 تن اعلام کرد و افزود: این پایه‌ها بوسیله متخصصان شرکت صدرای بوشهر ساخته شد و در فاز 18 میدان گازی پارس جنوبی نصب می‌شود.
مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا با اشاره به اینکه ارتفاع و عرض این پایه‌ها به ترتیب 67 متر و 24 متر است گفت: سازه‌های یاد شده با 8 هزار و 400 نفر روز در مدت چهار ماه در شرکت صدرای بوشهرساخته شده است.
زارعی با بیان اینکه همه مراحل طراحی، ساخت و نصب این پایه سکو در شرکت صدرا اجرا شده افزود: نصب این سازه در دوره زمانی 12 روزه در عمق 58 متری خلیج فارس در میدان گازی پارس جنوبی نصب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه توانمندی متخصصان صدرا در ساخت انواع سازه‌های دریایی بسیار بالا است گفت: ساخت و نصب این سازه‌ فاز 18 پارس جنوبی در شرکت صدرا توسط متخصصان داخلی 50 درصد صرفه جویی ارزی داشته است.