جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

پایان همایش مدیران شبکه های رادیویی استان‌های سراسر کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان همایش مدیران شبکه های رادیویی استان‌های سراسر کشور

همایش 2 روزه مدیران شبکه های رادیویی استان‌های سراسر به کار خود پایان داد

پایان همایش مدیران شبکه های رادیویی استان‌های سراسر کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون امور مجلس و امور استان های سازمان صدا و سیما در آیین اختتامیه همایش مدیران شبکه های رادیویی استان های سراسر کشور گفت: از مهمترین کارهایی که در سال آیند در دستور کار استان ها قرار دارد ساخت مستندهای رادیویی است و سال 95 سال نهضت مستند سازی رادیو در استان ها خواهد بود.

حجت الاسلام رمضان موسوی مقدم با تأکید بر لزوم مستند سازی از شخصیت های علمی، فرهنگی، علما، بزرگان و خانواده های شهدا تصریح کرد: تغییر ساختار، تخصصی شدن حوزه های برنامه سازی و عوامل برنامه ها از دیگر اقداماتی است که باید در رادیو انجام گیرد.

وی خلاقیت در برنامه ها و بهره گیری از فرهنگ های اصیل بومی و موسبقی های محلی از راهکارهای افزایش مخاطب در شبکه های استانی دانست و اضافه کرد: در جنگ نرم رسانه ای امروز،کشورهایی پیروز خواهند بود که در حوزه فرهنگ سازی از پشتوانه ای محکم برخوردار هستند.

جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس هم در این آیین پیروی از ولایت را مهمترین رمز پیروزی ملت ایران دانست و تاریخچه دفاع مقدس را گنجینه ای بزرگ و باارزش عنوان کرد.

امیر سرتیپ نامی با اشاره به اینکه امروزه بیش از 75 درصد فضاهای مجازی در اختیار شبکه های صهیونیستی است گفت: دشمن بهره گیری از فضای مجازی را مهمترین برنامه ی خود برای ایجاد عملیات روانی در کشورها قرار داده است.

زعفر مراغه ای مدیرکل صدای استان ها هم امواج رادیویی را به منزله ی مویرگ های رسانه ای عنوان کرد و گفت: با راه اندازی شورای کنداکتور در استان ها در نظر داریم بر تولیدات فاخر رادیویی استان ها بیفزایم.

مصطفی سالاری استاندار بوشهر هم ترویج فرهنگ را از مهمترین رسالت های رادیو دانست و با اشاره به ظرفیت های متعدد فرهنگی و قابلیت های اقتصادی استان بوشهر گفت: توسعه فرهنگ از مقدمات توسعه پایدار در هرجامعه ای است. 

در این مراسم از 3 اثر تولید صدای مراکز استان ها با نام "سی سردار"، " اقتصاد مقاومتی" و " کاشانه مهر" رونمایی شد. همچنین از خانواده شهید نادر مهدوی شهید شاخص ملی و مراکز برتر رادیویی تقدیر شد.

همایش دو روزه مدیران شبکه های رادیویی استان‌های سراسر کشور با شعار «صدای استان ها، آوای همدلی و همزبانی فرهنگ ها»  صبح 22 دی با حضور صد نفر از مدیران شبکه‌های رادیویی استان‌ها در بوشهر شروع به کار کرده بود و عصر 23 دی به کار خود پایان داد.