جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

پایانه‌های صادرات نفت خام خارگ به پیشرفته‌ترین سیستم‌های اندازه‌گیری مجهز شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

پایانه‌های صادرات نفت خام خارگ به پیشرفته‌ترین سیستم‌های اندازه‌گیری مجهز شد‌

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، متخصصان داخلی با بهره‌گیری از دانش‌های فنی و پیچیده، پایانه‌های صادرات نفت خام خارگ را به پیشرفته‌ترین سیستم‌های اندازه‌گیری مجهز کردند.

پایانه‌های صادرات نفت خام خارگ به پیشرفته‌ترین سیستم‌های اندازه‌گیری مجهز شد‌

 

سید پیروز در نشست با متخصصان پایانه‌های نفتی ایران در خارگ با بیان اینکه اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت برنامه‌های این شرکت قرار دارد، اظهار داشت: اکنون طرح‌های تدوین شده پایانه‌های نفتی ایران در عرصه اقتصاد مقاومتی عملیاتی شده است.
وی با اشاره به اینکه متخصصان شرکت پایانه‌های نفتی ایران فناوری و دانش‌های فنی پیچیده در صنعت نفت بومی‌سازی کرده‌اند تصریح کرد: اکنون تمامی عملیات بازسازی اسکله، ترمیم و اصلاح لوله‌های زیردریایی انتقال نفت و دیگر عملیات‌های تخصصی در پایانه‌های نفتی ایران بومی سازی و اجرایی شده است.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه اسکله‌ها و ترمینال‌های بارگیری نفت‌خام در خارگ به پیشرفته‌ترین اندازه‌گیری مجهز شدند خاطر‌نشان کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، متخصصان داخلی با بهره‌گیری از دانش‌های فنی و پیچیده، پایانه‌های نفتی خارگ را به پیشرفته‌ترین سیستم‌های اندازه‌گیری مجهز کردند.
موسوی تاکید کرد: طراحی و ساخت سیستم‌های اندازه‌گیری نفت خام، برای نخستین‌بار در خاورمیانه توسط مختصصان داخلی و با حمایت شرکت پایانه‌های نفتی ایران اجرا شده است.
وی با بیان اینکه اکنون اسکله‌های خارگ به‌وسیله این سیستم‌ها در صادرات نفت خام مجهز هستند، گفت: در اسکله‌های شرقی و آذرپاد ترمینال نفتی خارگ مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های اندازه‌گیری نفت تعبیه شد که نقش مهمی در اندازه‌گیری دقیق حجمی نفت خام صادراتی دارد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه سیستم‌های اندازه‌گیری نفت‌خام در پایانه نفتی خارگ با دقت زیاد، کار اندازه‌گیری و محاسبه نفت صادراتی را انجام می‌دهند، تصریح کرد: دستگاه‌های اندازه‌گیری صادرات نفت خام هر ساله با نظارت بازرسان مستقل مورد آزمایش و کالیبره قرار می‌گیرد.
موسوی افزود: دستگاه‌های اندازه‌گیری صادرات نفت خام از دقت کافی و محاسبه دقیق نفت صادراتی مطابق با آخرین استانداردهای شناخته شده بین‌المللی برخوردار است.