جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

وضعیت تامین منابع آب آشامیدنی بوشهر نامساعد است - نمایش محتوای خبر

 

 

وضعیت تامین منابع آب آشامیدنی بوشهر نامساعد است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: تنش و بحران کمبود آب در استان بوشهر سبب نوبت‌بندی در توزیع آب در نقاط مختلف استان بوشهر شده است.

وضعیت تامین منابع آب آشامیدنی بوشهر نامساعد است

 

 کیقباد یاکیده در نشست بررسی اعتبارات شرکت آبفای استان بوشهر با بیان اینکه وضعیت تامین منابع آب آشامیدنی استان بوشهر نامساعد است اظهار داشت: اکنون برخی نقاط مرتفع که آب شبکه به این نقاط منتقل نمی‌شود از طریق تانکر آبرسان تامین آب می‌شوند.
وی با بیان اینکه روزانه تانکرهای آبرسان خدمات آبرسانی را در نقاط مختلف شهر بوشهر ارائه می‌دهند افزود: مشترکان آب استان بوشهرباید فرهنگ بهینه مصرف آب در برنامه روزمره خود قرار دهند تا تنش آبی کاهش یابد.
یاکیده از تابستان سخت در تامین آب آشامیدنی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: با این شرایط و کاهش انتقال آب از چشمه ساسان و رودخانه شاپور کازرون، این استان تابستان امسال بطور حتم با مشکل تامین آب آشامیدنی مواجه است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر رعایت مصرف بهینه آب در بخش‌های مختلف افزود: شهروندان استان بوشهر ضمن رعایت الگوی مصرف با استفاده بهینه از منابع آبی و صرفه جویی در مصرف آب، مجریان توزیع آب استان را در مدیریت آب و کاهش تنش‌های آبی کمک کنند.
وی از نوبت بندی توزیع آب در نقاط مختلف شهری استان بوشهر خبرداد و گفت: استان بوشهر اکنون با تنش کم‌آبی مواجه است که اکنون نوبت‌بندی در توزیع آب در نقاط مختلف استان بوشهر اجرایی شده است.
یاکیده  با اشاره به اینکه سال گذشته برای اجرای طرح‌های آبرسانی 743.2 میلیارد ریال اعتبار به این شرکت ابلاغ شد افزود: از این میزان اعتبار40 درصد آن به میزان 279.2 میلیارد ریال تخصیص یافت.
وی از تخصیص 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات تنش آبی کشور به استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: علاوه بر 2 میلیارد و 720 میلیون ریال اعتبارات استانی از ماده 180 مبلغ 5.3 میلیارد ریال تخصیص یافت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه اعتبارات ملی از محل ردیف 54 تخصیص نیافت افزود: از این محل 68.2 میلیارد ریال به آبفای استان بوشهر ابلاغ شد که تاکنون هیچ تخصیصی نداشته است.
یاکیده تصویب اعتبارات ملی استانی به مبلغ 50 میلیارد ریال را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: از این محل 54 درصد آن و از محل اعتبارات ماده 10 خشکسالی از 180 میلیارد ریال 30 درصد آن به میزان 54 میلیارد ریال به شرکت آبفای استان بوشهر پرداخت شد.
وی با اشاره به ابلاغ اعتبارات از ماده 12 بحران به شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: از این محل از 180 میلیارد ریال 54 میلیارد ریال و از محل اعتبارات رهبر انقلاب 30 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبرسانی استان بوشهر پرداخت شد.