جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

وصول زکات فطره در استان بوشهر ۸.۵ برابر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

وصول زکات فطره در استان بوشهر ۸.۵ برابر افزایش می‌یابد

وصول زکات فطره در استان بوشهر ۸.۵ برابر افزایش می‌یابد

وصول زکات فطره در استان بوشهر ۸.۵ برابر افزایش می‌یابد

احمد لطفی ظهردیروز در نشست ستاد زکات فطره استان بوشهر با بیان اینکه کمیته امداد متولی جمع‌آوری و توزیع زکات تعیین شده است اظهار داشت: زکات شامل زکات اقلام 9 گانه اموال، فطره و مستحبی است که در فصول مختلف این زکات‌ها وصول می‌شود.

وی با تاکید بر افزایش پرداخت زکات در استان بوشهر تصریح کرد: همنشینی خیران حقیقی و حقوقی با نیازمندان و جمع آوری زکات اموال و فطره و توزیع 50 درصد زکات بین نیازمندان از طرح‌های کمیته امداد استان بوشهر در ماه مبارک رمضان است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه زکات وصولی در راستای برطرف شدن نیاز مستمندان هزینه می‌شود تصریح کرد: کمک در امر ساخت مسکن نیازمندان، تامین هزینه‌های درمانی بیماران صعب‌العلاج، کمک به امر تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند، حمایت در امر ازدواج و تامین جهیزیه نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد از راه‌های هزینه کرد زکات است.

لطفی با بیان اینکه زکات در کوتاه‌ترین زمان در امر موارد یاد شده هزینه می‌شود خاطر نشان کرد: در راستای رسیدگی به نیازمندان سال گذشته در ماه مبارک رمضان خیران 40 میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به مستمندان کمک کردند که امسال جذب این کمک‌ها 20 درصد افزایش دارد.

وی با قدردانی از توجه مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر در رسیدگی به نیازمندان افزود: در جشن نیکوکاری اسفندماه سال گذشته شاهد افزایش 140 درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان بودیم که استان بوشهر در این زمینه  جزء سه استان برتر کشور معرفی شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه در بخش اشتغال کمیته امداد استان بوشهر جزء دستگاه‌های برتر این استان معرفی شد تصریح کرد: سال گذشته 2 هزار شغل کوچک خانگی با پرداخت 25 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره ایجاد شد.

لطفی با اشاره به افزایش پرداخت زکات فطره در استان بوشهر گفت: در سال گذشته بیش از 360 میلیون تومان زکات فطره در استان بوشهر وصول شد که امسال این میزان با افزایش 8.5 برابری به بیش از 3 میلیارد تومان می‌رسد.

وی، برپایی سفره‌های ساده و بدون تشریفات اطعام نیازمندان با مشارکت خیران در تمامی مساجد، تکایا و حسینیه‌های استان بوشهر را از دیگر طرح‌های ماه مبارک رمضان عنوان کرد.