سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

وصول زکات در استان بوشهر ۳۰ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

وصول زکات در استان بوشهر ۳۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بوشهر گفت: ۲۴.۶ میلیارد ریال در ۱۱ ماه امسال زکات در استان بوشهر وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش دارد.

وصول زکات در استان بوشهر ۳۰ درصد افزایش یافت

 

 احمد لطفی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه فرهنگ پرداخت زکات در استان بوشهر نهادینه شده اظهار داشت:  پرداخت زکات یکی از وظایف مهم مردم استان بوشهر است بگونه‌ای که کشاورزان، دامداران و سایر اقشار هر سال خود را موظف به پرداخت زکات می‌دانند.
وی با بیان اینکه توسعه عدالت اجتماعی  مهم‌ترین برنامه‌های درآمد زکات در استان بوشهر است خاطر نشان کرد:60  درصد زکات دریافتی در فقرزدایی و 40 درصد در امور عام‌المنفعه در روستاها و مناطق محروم استان بوشهر هزینه می‌شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر تامین جهیزیه نوعروسان را یکی از عایدات زکات دانست و تصریح کرد: 60 درصد از زکات جمع‌آوری شده هزینه امور معیشت نیازمندان، تامین جهیزیه، هزینه درمان، هزینه تحصیل و ساخت مسکن نیازمندان  و 40 درصد نیز در اجرای طرح‌های عمرانی و عام المنفعه هزینه می‌شود.
وی بیان کرد: امسال 5 هزار 788  نفر از عایدات زکات در بخش‌های جهیزیه نوعروسان، خدمات آموزشی، درمانی و تحصیلی بهره مند شده‌اند.
لطفی از جمع آوری بیش از 24 میلیارد ریال زکات در استان بوشهر خبرداد و افزود:  در 11 ماه امسال بیش از 24.6 میلیارد ریال زکات در استان بوشهر وصل شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر سال گذشته در جمع‌آوری زکات با جمع آوری بیش از 21 میلیارد ریال، رتبه برتر را در کشور کسب کرد، خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال ستاد زکات استان بوشهر موفق به جذب رتبه برتر کشوری در جمع‌آوری زکات در سطح کشور شد که نشان از توجه مردم استان به پرداخت زکات است.